Основи екології
Освітня програма: Теорія та методика навчання української мови і літератури, іноземної мови в основній шко
Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології
Назва дисципліни
Основи екології
Код дисципліни
ОК 07
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
4 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
2
Результати навчання
ПРН 17. Уміє працювати з теоретичними та науково-методичними джерелами (зокрема цифровими), знаходити, обробляти, систематизувати й застосовувати в освітній діяльності сучасну наукову інформацію, бібліографію, комп’ютерні технології.
ПРН 18. Має творчо-критичне мислення, творчо використовує різні теорії й досвід (український, закордонний) у процесі вирішення соціальних і професійних завдань.
Форма навчання
Дистанційне навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Для успішного вивчення дисципліни студенти повинні вміти інтерпретувати основні закони природничих наук; мати навички самостійного пошуку інформації та її узагальнення.
Зміст навчальної дисципліни
Метою дисципліни «Основи екології» є формування у майбутніх фахівців критичного мислення, теоретичних знань та умінь, спрямованих на засвоєння фундаментальних концепцій теоретичної екології, розуміння принципів функціонування екологічних систем, взаємодії живих організмів та людини у соціосфері, знання особливостей взаємозв’язків біосфери і техносфери, вміння ідентифікувати глобальні і регіональні екологічні проблеми та проблеми ресурсно-еколого-економічного спрямування. Дисципліна складається з 2 змістових модулів. У Модулі 1 розглядаються предмет, завдання та основні поняття екології, класифікацію екочинників, особливості екологічних досліджень на аутекологічному та демекологічному рівнях. Модуль 2 сфокусовано на особливостях синекології та екологічному моніторингу. Форма підсумкового контролю – залік.
Рекомендована та необхідна література
1. Білявський Г.О. Екологія (теорія та практикум). К.: Лібра, 2006. 368 с.
2. Гандзюра В.П. Екологія: навчальний посібник. К.: ТОВ «Сталь», 2012. 345 с.
3. Грицик В. Екологія довкілля. Охорона природи: навчальний посібник. К.: Кондор, 2011.
4. Загальна екологія (Online курс лекцій). – Режим доступу: https://ecologyknu.wixsite.com/ecologymanual
5. Екологічний атлас України. К.: Центр екологічної освіти та інформації, 2009. 104 с.
6. Екологія людини: Навчальний посібник / Л.І. Сандуляк, Л.Л. Товажнянський, Ю.Г.Масікевич та ін. Чернівці: "Зелена Буковина", 2005. 240 с.
7. Сафранов Т.А. Еколого-економічні основи природокористування: навчальний посібник / Т.А. Сафранов, О.Р. Губанова, Д.В. Лукашов. Львів: «Новий світ-2000», 2013. 350 с.
8. Шматько В.Г., Нікітін Ю.В. Екологія і організація природоохоронної діяльності. К., 2006. 304 с.
9. Яремчук І.Г. Економіка природокористування. К., 2000. 431 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Kурс поєднує такі форми навчання: лекційні заняття та самостійна роботу . Основними видами роботи, до яких залучені студенти та які оцінюються упродовж семестру, є: поточні контрольні роботи та модульні контрольні роботи. За виконання передбачених видів робіт студент максимально може набрати 100 балів та мінімально – 60 балів. Детально критерії оцінювання видів робіт упродовж семестру представлені в робочій програмі дисципліни, оприлюдненій на офіційному сайті Навчально-наукового інституту філології.
Методи та критерії оцінювання
Загальна оцінка студента за семестр формується за 100-бальною системою і складається із балів, отриманих за роботу впродовж семестру (максимум – 100 балів, мінімум – 60 балів) Семестровий контроль спрямований на оцінювання поточних контрольних робіт (40 балів) та модульних контрольних робіт (60 балів). Залік виставляється за результатами роботи студента впродовж усього семестру і не передбачає додаткових заходів оцінювання. Студенти, які набрали мінімально позитивну кількість балів – 60, отримують – «зараховано». Студенти, які не набрали мінімально позитивну кількість балів – 60, отримують – «не зараховано». Детально критерії оцінювання представлені в робочій програмі дисципліни, оприлюдненій на офіційному сайті Навчально-наукового інституту філології.
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни