Науковий образ світу

Освітня програма: Теорія та методика навчання української мови і літератури, іноземної мови в основній шко

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології

Назва дисципліни
Науковий образ світу
Код дисципліни
ОК 06
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
4 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
РН 17. Уміє працювати з теоретичними та науково-методичними джерелами (зокрема цифровими), знаходити, обробляти, систематизувати й застосовувати в освітній діяльності сучасну наукову інформацію, бібліографію, комп’ютерні технології. РН 18. Має творчо-критичне мислення, творчо використовує різні теорії й досвід (український, закордонний) у процесі вирішення соціальних і професійних завдань.
Форма навчання
Дистанційне навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Для успішного вивчення дисципліни студенти повинні знати: основні етапи розвитку науки та відповідні історичні наукові картини світу; основні напрямки сучасної наукової революції; світоглядні наслідки сучасних фізичних, космологічних, біологічних концепцій; Вміти: розрізняти наукові, ненаукові та позанаукові образи світу; користуватися сучасною науковою та філософською термінологією щодо загального опису природного світу; використовувати загальнотеоретичні та методологічні принципи у науковій діяльності.
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна спрямована на формування знань студентів щодо становлення та розвитку наукової картини світу, а також на формування наукового світогляду студента, розвитку у нього сучасних форм теоретичного мислення та здатності аналізувати природні явища. Дисципліна складається з 2-х модулів та завершується заліком. Модуль 1 розглядає роль науки в суспільстві, головні риси наукових знань та характеристики природничих та гуманітарних наук. Модуль 2 зосереджується на історії розвитку науки від античних часів до сучасності.
Рекомендована та необхідна література
1. М. В. Висоцький, I. С. Коломiєць, В. В. Нiконова, О. В. Пилиповський, Є. А. Слюсар Практикум з курсу «Науковий образ свiту» Посiбник для викладачiв i студентiв — К. 2021. — 200 с. 2. С.М.Єжов. «Науковий образ свiту» Навчальний посiбник для викладачiв i студентiв — К. 2017. — 126 с. 3. В. Ніконова. Довідник з курсу «Науковий образ світу». — Київ: 2018. – 56 с. 4. Хокiнг С. Найкоротша iсторiя часу / С. Хокiнг, Л. Млодiнов; пер. з англ. I. Андрущенко. — Х.: 2016. — 160 с. 5. Хокiнг С. Великий замисел / С. Хокiнг, Л. Млодiнов; пер. з англ. М. Климчук. — Х.: 2018. — 208 с. 6. Тайсон, Н. Д. Астрофiзика для тих, хто цiнує час / Нiл Деґрасс Тайсон; пер. з англ. — К.: КМ-Букс, 2018. — 200 с. 7. Каку, М. Фiзика майбутнього / Мiтiо Каку; пер. з англ. — 4-е изд. — Лiтопис, 2013. — 432 с. 8. Ґальфар, К. Всесвiт на долонi. Подорож крiзь простiр, час та за їхнi межi / Кристоф Ґальфар; пер. з англ.Т. Цимбал. — Yakaboo Publishing, 2017. — 312 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Основними видами роботи, до яких залучені студенти та які оцінюються упродовж семестру, є: поточні тести (6 на модуль), презентація, модульна контрольна (тест). За виконання передбачених видів робіт студент максимально може набрати 100 балів та мінімально – 60 балів. Детально критерії оцінювання видів робіт упродовж семестру представлені в робочій програмі дисципліни, оприлюдненій на офіційному сайті Навчально-наукового інституту філології.
Методи та критерії оцінювання
Загальна оцінка студента за семестр формується за 100-бальною системою і складається із балів, отриманих за роботу впродовж семестру (максимум – 100 балів, мінімум – 60 балів). Семестровий контроль спрямований на оцінювання поточних тестів (6 на модуль – 72 бали), презентація (12 балів), модульна контрольна (16 балів ). Залік виставляється за результатами роботи студента впродовж усього семестру і не передбачає додаткових заходів оцінювання. Студенти, які набрали мінімально позитивну кількість балів - 60, отримують - "зараховано". Студенти, які не набрали мінімально позитивну кількість балів - 60, отримують - "не зараховано". Детально критерії оцінювання представлені в робочій програмі дисципліни, оприлюдненій на офіційному сайті Навчально-наукового інституту філології.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни