Комплексна кваліфікаційна робота бакалавра (наукова і творча)

Освітня програма: Літературна творчість, українська мова і література та англійська мова

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології

Назва дисципліни
Комплексна кваліфікаційна робота бакалавра (наукова і творча)
Код дисципліни
ОК.27
Тип модуля
Кваліфікаційна робота
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
8 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
8
Результати навчання
ПРН 1 Вільно спілкуватися з професійних питань із фахівцями та нефахівцями державною та англійською мовами усно й письмово, використовувати їх для організації ефективної міжкультурної комунікації. ПРН 2 Ефективно працювати з інформацією: добирати необхідну інформацію з різних джерел, зокрема з фахової літератури та електронних баз, критично аналізувати й інтерпретувати її, впорядковувати, класифікувати й систематизувати. ПРН 7.Розуміти основні проблеми філології та підходи до їх розв’язання із застосуванням доцільних методів та інноваційних підходів. ПРН 8 Знати й розуміти систему мови (української, англійської), загальні властивості літератури як мистецтва слова, у зв’язку з історією української літератури, уміти застосовувати ці знання у професійній діяльності. ПРН 11, ПРН 13, ПРН 15, ПРН 16, ПРН 19, ПРН 20 - Повний перелік ПРН та їх зміст подано у файлі «Профіль програми»
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Повне успішне виконання навчального плану за відповідним освітнім рівнем.
Зміст навчальної дисципліни
Мета комплексної кваліфікаційної бакалаврської роботи – формування універсальних компетентностей в галузі професійної-наукової комунікації, напрацювання необхідних умінь і навичок для здійснення як самостійних наукових досліджень, так і для написання різножанрових художніх / літературно-критичних текстів. Робота складається із двох частин: творчої і наукової. Творча частина – це власна робота студента, спрямована на розкриття його творчого потенціалу, уміння створювати й презентувати оригінальні авторські твори (поезію, прозу, драматургію, літературно-критичні тексти). Творча робота корелює з темою, метою та завданнями наукової роботи. Наукова робота - це науково-дослідна робота студента, зорієнтована на самостійний аналіз завдань сучасного літературознавства з обов’язковим врахуванням тематики художнього доробку. Виконання різних видів творчої і наукової діяльності у процесі написання бакалаврської роботи структурується на окремі етапи, які прямо чи опосередковано входять до підсумкової оцінки, а саме: вибір теми, консультації з керівником, опрацювання наукових джерел, збирання матеріалу та його паспортизація, написання тексту дослідження, упорядкування творчого доробку, відповідне оформлення роботи, рецензування, передзахист, захист. Якість виконання, зміст та захист бакалаврської роботи визначають рівень підготовленості випускника до майбутньої фахової - творчої і наукової діяльності.
Рекомендована та необхідна література
1. Бібліографічні посилання: загальні положення та правила складання (ДСТУ 8302:2015): презентація / Наук. б-ка НаУКМА; уклад. Т.Патрушева. Київ, 2016. URL: https://www.slideshare.net/naukmalibrary/83022015 2. Еко Умберто. Як написати дипломну роботу: Гуманітарні науки / пер. за ред. О. Глотова. Тернопіль: Мандрівець, 2007. 224 с. 3. Ковалів Юрій. Абетка дисертанта: методологічні принципи написання дисертації. Посібник. Київ: Твім інтер,2019. 460 с. 4. Наєнко Михайло. Інтим письменницької праці. Київ: Просвіта, 2013. 460 с. 5. Положення про організацію навчального процесу у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка https://www. knu. ua/pdfs/official/Polozhennia_pro-organizatsiyu-osvitniogo-procesu-11_04_2022.pdf/ 6. Вимоги до підготовки та написання навчально-наукових і кваліфікаційних робіт (для студентів-філологів). Методичні рекомендації / За ред.Г. Семенюка. Київ, 2020.https://drive.google.com/file/d/1ybQZwbRd6U2uGzxXR1BC5IMNhrCTt7EL/view
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Методами викладання є самостійна робота та консультації наукового керівника на різних етапах підготовки роботи. Запланованими освітніми заходами є вибір і затвердження теми, опрацювання наукових джерел, збирання матеріалу та його паспортизація, написання тексту дослідження, упорядкування творчого доробку, відповідне оформлення роботи, рецензування, передзахист, публічний захист. Обсяг бакалаврської роботи становить 40-45 сторінок друкованого тексту (комп’ютерного набору). Текст і наукової, і творчої частини має бути чітко структурованим із дотриманням сучасних вимог щодо оформлення. Список використаних джерел повинен містити не менше 40 позицій. Остаточний варіант бакалаврської роботи подають у переплетеному вигляді із супровідними документами (довідкою про унікальність тексту, відгуком та рецензією) секретареві екзаменаційної комісії.
Методи та критерії оцінювання
Комплексна кваліфікаційна бакалаврська (творча і наукова частини) оцінюється за 100-бальною шкалою відповідності і включає бали за публічний захист (макс. - 45 балів), рецензію (макс. - 45 балів), відгук керівника (макс. - 10 балів). Здобувачі вищої освіти, які сумарно набрали хоча б мінімально позитивну кількість балів - 60, отримують позитивну оцінку, а студенти, які не набрали мінімально позитивну кількість балів - 60, отримують оцінку "незадовільно". Загальний результат визначається лише за сумою оцінок керівника, рецензента й екзаменаційної комісії і не передбачає додаткових заходів оцінювання. Шкала відповідності оцінок: "відмінно" – 90–100; "добре" – 75–89; "задовільно" – 60–74; "незадовільно" – 0–59 балів. Згідно з «Положенням про організацію освітнього процесу ...», перезахист тієї самої кваліфікаційної роботи з метою підвищення оцінки не дозволяється. Студент, який на захисті кваліфікаційної роботи отримав незадовільну оцінку, відраховується з Університету.
Мова викладання
Українська, англійська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни