Фахово-виробнича (творча) практика на посаді з відривом від теоретичного навчання

Освітня програма: Літературна творчість, українська мова і література та англійська мова

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології

Назва дисципліни
Фахово-виробнича (творча) практика на посаді з відривом від теоретичного навчання
Код дисципліни
ВБ.1.15
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
6 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
6
Результати навчання
ПРН 1 Вільно спілкуватися з професійних питань із фахівцями та нефахівцями державною та англійською мовами усно й письмово, використовувати їх для організації ефективної міжкультурної комунікації. ПРН 2 Ефективно працювати з інформацією: добирати необхідну інформацію з різних джерел, зокрема з фахової літератури та електронних баз, критично аналізувати й інтерпретувати її, впорядковувати, класифікувати й систематизувати. ПРН 5 Співпрацювати з колегами, представниками інших культур та релігій, прибічниками різних політичних поглядів тощо. А також ПРН 10, ПРН 14, ПРН 18, ПРН 19, ПРН 21.1 - повний перелік ПРН та їх зміст подано у файлі "Профіль програми".
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Повне успішне виконання навчального плану з відповідного освітнього рівня, як з основного блоку дисциплін, так і з вибіркових блоків; 2. Володіння базовими термінами й поняттями з джерелознавства, текстології, видавничої справи, філологічного аналізу, інтерпретації та написання художнього тексту; 3. Уміння опрацьовувати архівні аспекти наукового тексту.
Зміст навчальної дисципліни
Мета: формування у студентів професійних навичок для науково-дослідної та виробничої діяльності в музеях (фондах), архівах, наукових журналах, бібліотеках, видавництвах, культурно-освітніх центрах тощо. А також створення умов для наукової та літературної творчості студентів. Протягом практики студент має змогу актуалізувати набуті знання та вміння, розкрити свій науково-дослідницький і творчий потенціал. Практика пов'язана з виробничою діяльністю на посаді в установі, що є базою практики. Базами практики вибіркового блоку «Теорія літератури» є установи, що здійснюють науково-дослідну діяльність і втілюють її в едиційні проєкти. Це, зокрема, навчально-наукові установи і центри КНУ імені Тараса Шевченка, інші заклади вищої освіти, які здійснюють наукову роботу у сферах літературознавства й мистецтвознавства, науково-дослідні інститути НАН України, Центральний державний архів-музей літератури і мистецтва України, Національний музей Тараса Шевченка, Національний Центр театрального мистецтва ім. Леся Курбаса, Національний музей літератури України, Музей шістдесятництва, музеї українських письменників, журі міжнародних та всеукраїнських творчих конкурсів тощо.
Рекомендована та необхідна література
1. «Положення про організацію освітнього процесу у КНУТШ (друга редакція)», введеного в дію наказом ректора від 11 квітня 2022 р. за № 170-32 2. Положення про проведення практики студентів КНУТШ https://drive.google.com/file/d/11OXNr5QZYB_X9RcXrfn-f42DWTiSraB7/view 3. Положення про навчальні та виробничі практики студентів ННІФ https://drive.google.com/file/d/1lrZ8YN4oW497utI4Poz8MESlFKZCw5bu/view 4.Етичний кодекс університетської спільноти https://www.univ.kiev.ua/pdfs/official/ethical-code/Ethical-code-of-the-university-community.pdf 5.Партико З. Загальне редагування: нормативні основи. Львів, 2006. 6. Тимошик М. Книга для автора, редактора, видавця : Практич. посібник. 2-е вид. К., 2006. 7. Ткаченко А. Практикум із наукового та літературного редагування. К., 2018. 8. Ткаченко А. Романи масової культури очима студентів-літераторів // Філол. семінари. Вип. 20. К., 2017. С.313-329.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Методи викладання: консультації, самостійна робота студента. Освітні заходи під час проходження практики: студент виконує фахову роботу технічного та творчо-наукового характеру, яку отримує від куратора бази практики у межах обраної спеціалізації на початковому етапі практики; виконує індивідуальне творчо-наукове завдання, що планується для самостійного виконання або виконання у складі групи, здійснює підготовку матеріалів звіту про проходження практики, які публічно презентуватиме під час захисту практики.
Методи та критерії оцінювання
Форма підсумкового контролю – диференційований залік. Кількість балів за практику формують оцінки, отримані студентом протягом фахово-виробничої (творчої) практики. Загальна оцінка складається з балів, отриманих за виконану роботу на посаді в установі (пропонується куратором) та балів за письмовий звіт студента, чіткість оформлення звітних матеріалів, публічний їх захист. Виконання фахової роботи технічного характеру – 1-20 балів. Виконання творчо-наукової фахової роботи – 1- 20 балів. Виконання науково-творчого завдання (самостійного чи в межах групового проєкту) – 1-40 балів. Оформлення звітних матеріалів – 1-10балів. Публічний захист результатів практики – 1-10 балів. Шкала відповідності оцінок: "відмінно" – 90–100 балів; "добре" – 75–89 балів; "задовільно" – 60–74 балів; "незадовільно" – 0–59 балів.
Мова викладання
Українська, англійська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни