Філософія
Освітня програма: Переклад з англійської та другої західноєвропейської мови
Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології
Назва дисципліни
Філософія
Код дисципліни
ННД.05
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
ПРН 2. Ефективно працювати з інформацією: добирати необхідну інформацію з різних джерел, зокрема з фахової літератури та електронних баз, критично аналізувати й інтерпретувати її, впорядковувати, класифікувати й систематизувати. ПРН 3. Організовувати процес свого навчання й самоосвіти. ПРН 4. Розуміти фундаментальні принципи буття людини, природи, суспільства. ПРН 5. Співпрацювати з колегами, представниками інших культур та релігій, прибічниками різних політичних поглядів тощо.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
До початку вивчення цього курсу студенти мають знати основні етапи та характеристики історико-культурного процесу; володіти базовими знаннями гуманітарного і суспільствознавчого спрямування; вміти збирати та інтерпретувати інформацію щодо суспільних феноменів, процесів та подій; визначати сучасні особливості співіснування людських спільнот в умовах глобалізації; планувати і оцінювати власну роботу; застосовувати інтерактивні і мультимедійні засоби навчання; володіти елементарними навичками роботи з гуманітарними текстами; критичного ставлення до політичних, економічних, соціокультурних процесів, подій та явищ.
Зміст навчальної дисципліни
Метою дисципліни є формування системи базових знань, умінь і навичок філософського мислення для розв’язання складних спеціалізованих завдань та практичних проблем, а також створення умов для самостійного осмислення студентами умов існування та розвитку природного і соціального світу, формоутворень культури і пізнання, людини та її сутності. Дисципліна ознайомлює студентів із філософською думкою в її історичному розвитку та сучасному стані, з фундаментальним способом осягнення підвалин людського існування, пізнання і діяльності, опосередкованих особливостями відповідної їм соціокультурної доби; надає цілісне уявлення про специфіку філософського знання, його проблематику, поняття та категорії, структуру; показує методологічну роль філософського знання в розумінні онтологічних, гносеологічних, аксіологічних і соціальних проблем буття, ознайомлює із основними закономірностями розвитку природи та суспільства і місця людини у світі.
Рекомендована та необхідна література
1. Філософія: навчальний посібник для студентів гуманітарних факультетів / А.О. Приятельчук. К.: Вадекс, 2021. 560 с.
2. Філософія / М. Фюрст, Ю.Тринкс / Пер. з нім. К: ДУХ І ЛІТЕРА, 2018. 544.
3. Історія філософії: Підруч. / За ред. В.І Ярошовця. – К. “Київський університет”, 2007.
4. Філософія історії: Підруч. / І.В. Бойченко. К.: Знання, 2000. 723с.
5. Філософія: Навч. посіб. / Л.В. Губерський, І.Ф. Надольний, В.П. Андрущенко та ін.; за ред. І.Ф. Надольного. 8-ме вид., стер. К.: Вікар, 2011.
6. Філософія: Підруч. / В.Л.Петрушенко, 4-те вид., виправл. і доповн. Львів, 2009. 506с.
7. Філософія: підруч. / за ред. Л.В.Губерського – 2-ге вид., перер. і доповн. Харків: FOLIO, 2018. 621 с.
8. Філософія: хрестоматія (від витоків до сьогодення): навч. посіб. / за ред. акад. НАН України Л.В. Губерського. К.: Знання, 2012. 621с.
9. Філософський енциклопедичний словник: довідкове видання / ред. В.І. Шинкарук. К.: «Абрис», 2002. 744с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
лекції, семінари, консультації, усна відповідь, доповнення, участь у дискусіях, написання есе, контрольна робота, іспит
Методи та критерії оцінювання
Контроль знань здійснюється за системою ECTS, яка передбачає дворівневе оцінювання засвоєного матеріалу, зокрема оцінювання теоретичної підготовки – результати навчання (знання), що складає 40% від загальної оцінки та оцінювання практичної підготовки, що складає 60% загальної оцінки. Усна відповідь, доповнення та участь в дискусіях на семінарах оцінюється від 24 до 36 балів; за контрольні роботи студент може отримати 10-16 балів; та індивідуальна самостійна робота дозволяє отримати від 2 до 8 балів. Семестрову кількість балів формують бали, отримані студентом у процесі засвоєння матеріалу з усіх трьох частин та виконання самостійних робіт. Загальна семестрова оцінка складається із балів отриманих за: 1) аудиторну роботу (усні відповіді, доповнення та участь в дискусіях на семінарах), 2) самостійну індивідуальну роботу (написання есе), 3) контрольні роботи.
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Марина
Михайлівна
Гончаренко
Кафедра філософії гуманітарних наук
Філософський факультет
Філософський факультет
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Кафедра філософії гуманітарних наук
Філософський факультет