Частина 2. Практична стилістика французької мови

Освітня програма: Французька мова та переклад, англійська мова та друга романська мова

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології

Назва дисципліни
Частина 2. Практична стилістика французької мови
Код дисципліни
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
8 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
2
Результати навчання
ПРН 9. Характеризувати діалектні та соціальні різновиди іспанської мови, описувати соціолінгвальну ситуацію. ПРН 10. Знати норми літературної мови та вміти їх застосовувати у практичній діяльності. ПРН 11. Знати принципи, технології і прийоми створення усних і письмових текстів різних жанрів і стилів державною та іспанською мовами. ПРН 14. Використовувати іспанську мову в усній та письмовій формі, у різних жанрово-стильових різновидах і регістрах спілкування (офіційному, неофіційному, нейтральному), для розв’язання комунікативних завдань у побутовій, суспільній, навчальній, професійній, науковій сферах життя. ПРН 16. Знати й розуміти основні поняття, теорії та концепції обраної філологічної спеціалізації, уміти застосовувати їх у професійній діяльності.
Форма навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Успішне засвоєння практичних та теоретичних курсів з фонетики, лексикології, теоретичної граматики, історії французької мови та стилістики французької мови (теоретичний аспект), що викладались протягом семи семестрів навчання.
Зміст навчальної дисципліни
Предметом вивчення навчальної дисципліни є практичні навчики визначення тропів і фігур у французькій мові, практичні навички лінгвостилістичного аналізу тексту та удосконалення практичного володіння французькою мовою. Удосконалюються вміння знаходити та пояснювати стильові особливості текстів усіх функціональних стилів мови, аналізувати та створювати тексти різних функціональних стилів мови, аналізувати мовні одиниці усіх мовних рівнів з погляду їх функціонування в тексті.
Рекомендована та необхідна література
1. Крючков Г.Г., Бритвін Д. В. Вступ до французької філології, Київ: Видавничий дім Дмитра Бураго, 2021. – 164 с. 2. Molinié Georges «Eléments de stylistique française», P. : 1997 3. Molinié Georges «La stylistique», P. : 2001. 4. Smouchtchynska І. Stylistique des figures: les tropes. Kiev, 2008. 5. Smouchtchynska I. Stylistique des figures: les figures non-tropiques. Kiev, 2010.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Упродовж семестру після лекційних занять із відповідних тем проводяться семінарські заняття. Навчальна дисципліна складається з двох модулів. Види робіт впродовж семестру: Усна відповідь, Доповнення, участь у дискусії, Контрольні роботи, виконання самостійної роботи – письмовий лінгвостилістичний аналіз текстів, презентація.
Методи та критерії оцінювання
Залік виставляється за результатами роботи студента впродовж усього семестру і не передбачає додаткових заходів оцінювання. Студенти, які набрали мінімально позитивну кількість балів – 60, отримують – "зараховано". Студенти, які не набрали мінімально позитивну кількість балів – 60, отримують – "незараховано". Студентам, які за семестр набрали сумарно менше ніж 60 балів, для складання заліку необхідно скласти матеріал за темами, за якими виникла заборгованість, у вигляді написання самостійних робіт, рефератів або ж за потреби написати контрольну роботу.
Мова викладання
французька

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни