Частина 1. Стилістика французької мови (теоретичний аспект)
Освітня програма: Французька мова та переклад, англійська мова та друга романська мова
Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології
Назва дисципліни
Частина 1. Стилістика французької мови (теоретичний аспект)
Код дисципліни
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
7 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПРН 9. Характеризувати діалектні та соціальні різновиди італійської мови, описувати соціолінгвальну ситуацію.
ПРН 10. Знати норми літературної мови та вміти їх застосовувати у практичній діяльності.
ПРН 11. Знати принципи, технології і прийоми створення усних і письмових текстів різних жанрів і стилів державною та іноземними мовами.
ПРН 14. Використовувати романські мови та англійську мову в усній та письмовій формі, у різних жанрово-стильових різновидах і регістрах спілкування (офіційному, неофіційному, нейтральному), для розв’язання комунікативних завдань у побутовій, суспільній, навчальній, професійній, науковій сферах життя.
ПРН 16. Знати й розуміти основні поняття, теорії та концепції обраної філологічної спеціалізації, уміти застосовувати їх у професійній діяльності.
Форма навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Успішне засвоєння практичних та теоретичних курсів з фонетики, лексикології, теоретичної граматики та історії французької мови, що викладались протягом шести семестрів навчання.
Зміст навчальної дисципліни
Предметом вивчення навчальної дисципліни є стилістичні засоби та стильові особливості текстів усіх функціональних стилів мови у контексті різноманітних лінгвістичних підходів та шкіл. Дисципліна спрямована на ознайомлення студентів з історією стилістичних вчень, вивчення лінгвостилістичних особливостей текстів різних функціональних стилів мови, формування умінь розпізнавати, аналізувати та створювати тексти різних функціональних стилів мови; формує навички лінгвостилістичного аналізу тексту. Отримані знання сприяють формуванню спеціальних філологічних знань і дозволяють спрямувати студентів на самостійну науково-дослідну роботу.
Рекомендована та необхідна література
1. Крючков Г.Г., Бритвін Д. В. Вступ до французької філології, Київ: Видавничий дім Дмитра Бураго, 2021. – 164 с.
2. Smouchtchynska І. Stylistique des figures : les tropes. Kiev, 2008.
3. Smouchtchynska I. Stylistique des figures : les figures non-tropiques.Kiev, 2010
4. Бурбело В.Б., Соломарская Е.А. Лингвистика художественного текста (на французском языке). – К.: УМК ВО, 1988.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Упродовж семестру після лекційних занять із відповідних тем проводяться семінарські заняття. Навчальна дисципліна складається з двох модулів.
Семестрове оцінювання: Форми поточного контролю: Усна відповідь, Презентація ,Модульні контрольні роботи, Лінгвостилістичний аналіз тексту.Підсумкове оцінювання: проводиться у формі іспиту
Методи та критерії оцінювання
Підсумкова кількість балів з дисципліни (максимум 100 балів) визначається як сума балів за систематичну роботу впродовж семестру з урахуванням підсумкового оцінювання (іспиту). Допуск до іспиту передбачає успішне виконання студентом завдань і роботу впродовж усього семестру.
Семестрову підсумкову оцінку формують бали, отримані студентом у процесі виконання вказаних видів і форм навчання та отримані на іспиті. Максимальний розподіл здійснюється за таким алгоритмом: 60 балів (60 %) – семестровий контроль і 40 балів (40 %) – іспит.
Якщо студент на іспиті набрав менше, ніж 24 бали (тобто 60 % від 40 балів, відведених на іспит), то вони не додаються до семестрової оцінки незалежно від кількості балів, отриманих під час семестру, а в екзаменаційній відомості у графі «підсумкова оцінка з дисципліни» вказується лише кількість балів, отриманих під час семестру.
Мова викладання
французька
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни