Практичний курс іспанської мови (3-й семестр)

Освітня програма: Французька мова та переклад, англійська мова та друга романська мова

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології

Назва дисципліни
Практичний курс іспанської мови (3-й семестр)
Код дисципліни
ОК.09
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
5
Результати навчання
ПРН 1. Вільно спілкуватися з професійних питань із фахівцями та нефахівцями державною та іноземними мовами усно й письмово, використовувати їх для організації ефективної міжкультурної комунікації. ПРН 2. Ефективно працювати з інформацією: добирати необхідну інформацію з різних джерел, зокрема з фахової літератури та електронних баз. ПРН 11. Знати принципи, технології і прийоми створення усних і письмових текстів різних жанрів і стилів державною та іспанською мовами. ПРН 14. Використовувати іспанську мову в усній та письмовій формі, у різних жанрово-стильових різновидах і регістрах спілкування (офіційному, неофіційному, нейтральному), для розв’язання комунікативних завдань у побутовій, суспільній, навчальній, професійній, науковій сферах життя.
Форма навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
• Студенти мають знати основні положення «Вступу до загального мовознавства» та місце іспанської мови серед романських мов, її полінаціональний характер в глобалізованому світі, володіти основними фактологічними знаннями мовознавчого характеру. • Уміти працювати з дидактичними та аудіо-візуальними матеріалами, застосовувати інтерактивні та мультимедійні засоби. • Володіти елементарними навичками мовної та міжкультурної комунікації, правилами продукування складних усних і письмових повідомлень; взаємодії та співробітництва в навчальному процесі в різних комунікативних ситуаціях. Рівень володіння іспанською мовою - А1.
Зміст навчальної дисципліни
Нормативна навчальна дисципліна «Практичний курс іспанської мови» є складовою циклу професійної підготовки фахівців освітньо-кваліфікаційного рівня «бакалавр» (спеціальність 035 «Філологія»). Це обов’язкова дисципліна для студентів, що навчаються за освітньо-професійною програмою (ОПП) «Французька мова та переклад, англійська мова та друга романська мова». Мета дисципліни – забезпечити практичне володіння іспанською мовою і сприяти розвитку навичок усного та письмового мовлення в межах передбаченої тематики та лексики, необхідної для спілкування, читання, розуміння адаптованої художньої літератури і текстів соціально-культурної тематики. В основу викладання покладено методичний комплекс з урахуванням відбору навчального матеріалу з фонетики та граматики іспанської мови. Навчальний матеріал передбачає використання аудіо-візуальних курсів, мета яких розвивати комунікативно-мовні навички та навички сприйняття іноземної мови на слух.
Рекомендована та необхідна література
• Корбозерова Н.М., Обручникова О.П. Практичний курс іспанської мови. Підручник для студ. І курсу ін-тів та фак-тів інозем. філології. – К.: Освіта України, 2021 • Корбозерова Н.М., Обручникова О.П. Граматика іспанської мови: Навч. посіб. для студ. 1-2 курсів Інс-тів та фак-тів інозем. філології. – К.:Освіта України, 2021 • Ризванюк С.О. El español: підручник з іспанської мови/ С.О.Ризванюк. – К.:ВПЦ «Київський університет», 2016. • Серебрянська А.О. Іспанська мова для початківців. Підручник для ВНЗ. – Вінниця: Нова Книга, 2009 http://194.44.152.155/elib/local/sk747594.pdf • Castro F. Españól en marcha. Curso de español como lengua extranjera. Nivel básico. – 2016 https://es.pdfdrive.com/espanol-en-marcha-nivel-basico-a1a2-e187335366.html • Castro F., Diez R., Francos C.S. Nuevo español en marcha. A2. – Madrid: SGEL ELE, 2014. • Castro F., Diez R., Francos C.S. Nuevo español en marcha. B1. – Madrid: SGEL ELE, 2014.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Здійснюються такі навчальні форми перевірки засвоєного матеріалу: усна відповідь, бліц-опитування, тести, модульні контрольні роботи, написання анотацій прослуханого або переглянутого іспаномовного матеріалу, самостійна робота, творчі завдання.
Методи та критерії оцінювання
Контроль знань здійснюється за системою ECTS, яка передбачає дворівневе оцінювання засвоєного матеріалу, зокрема оцінювання практичної підготовки. Підсумкове оцінювання: • Підсумкове оцінювання проводиться в формі заліку: максимальна кількість балів на заліку – 20 балів, мінімальна кількість балів (позитивна оцінка), які додаються до семестрових – 12 бали (60% максимальної кількості балів, відведених на залік). Залік проводиться у формі тесту на двадцять питань, кожне з яких оцінюється 1 балом.
Мова викладання
Іспанська, українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни