Частина 1 Теоретична граматика іспанської мови

Освітня програма: Іспанська мова та переклад, англійська мова та друга романська мова

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології

Назва дисципліни
Частина 1 Теоретична граматика іспанської мови
Код дисципліни
ОК.03.01
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
5 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПРН 10. Знати норми літературної мови та вміти їх застосовувати у практичній діяльності. ПРН 12. Аналізувати мовні одиниці, визначати їхню взаємодію та характеризувати мовні явища і процеси, що їх зумовлюють. ПРН 16. Знати й розуміти основні поняття, теорії та концепції обраної філологічної спеціалізації, уміти застосовувати їх у професійній діяльності.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Успішне опанування фахових та практичних дисциплін, що викладалися протягом п’яти семестрів навчання: «Вступний курс іспанської мови», «Теоретична і практична фонетика іспанської мови», «Іспанська мова: лексика», «Практичний курс перекладу з іспанської мови». Знання теоретичних основ мовознавства з курсу «Вступ до мовознавства», «Сучасне мовознавство», «Лексикологія іспанської мови», «Теорія та практика перекладу з іспанської мови», «Історія іспанської мови» Рівень володіння іспанською мовою на рівні В 1, В 2.
Зміст навчальної дисципліни
Мета – сформувати у студентів системні знання із теоретичної граматики сучасної іспанської мови, як наукової дисципліни у її зв’язку та взаємодії з нормативною та історичною граматикою, визначення основних одиниць мови, визначення предмету та методів вивчення морфології та синтаксису та розкриття їх взаємодії, а також аналіз підходів до інтерпретації та визначення статусу мовних явищ. Анотація. Дисципліна «Теоретична граматика іспанської мови» на ІІІ курсі є обов’язковою дисципліною, що формує у студентів цілісне, засноване на сучасних наукових концепціях, уявлення про основні положення сучасних лінгвістичних теорій, вивчення мови як системи та показ особливостей функціонування цієї системи в її національній своєрідності, розширює знання про граматичну структуру сучасної іспанської мови: підсистеми та рівні мови, мова та мовлення, синтагматичні та парадигматичні відношення, категорії мови, граматичне та лексичне значення, граматична форма та категорія.
Рекомендована та необхідна література
1.Hernández G. Análisis gramatical. Teoría y páctica. Ejercicios y actividades de autoaprendizaje. – Madrid: Sociedad General Española de Libreria, S.A., 2004. – 262 p. 2.Hernández Mercedes M.P. Para practicar el Indicativo y el Subjuntivo, Madrid, Edelsa, 2011, 167 p. 3.Vargas Vargas D. Uso de las perífrasis verbales. Madrid, Edelsa, 2014, 175 p. 4.Koebozerova N.M., Serebryanska A.O. Gramática teçorica de la lengua española moderna: Manual (en español) – K.: Centro editorial poligráfico “Universidad de Kyív”, 2005. 5.Alcina J., Blecua J.M. Gramática española, Barcelona, Ariel, 2001 6.Gómez Torrego, L. Gramática didáctica del español. Madrid, SM., 2007 7.Marcos Marín, F. Satorre Grau, F.J. Gramática española, Madrid, Ediciones Síntesis, 1999
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, практичні заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Упродовж семестру здійснюється оцінювання відповідно до видів робіт та форми контрою, описаних у п. 7.1. Завершується дисципліна іспитом. Максимальна оцінка за додаткові форми оцінювання не може перевищувати 40% підсумкової оцінки (до 40 балів за 100-бальною шкалою). Семестрову підсумкову оцінку формують бали, отримані студентом у процесі виконання вказаних видів і форм навчання та отримані на іспиті. Максимальний розподіл здійснюється за таким алгоритмом: 60 балів (60 %) – семестровий контроль і 40 балів (40 %) – іспит.
Мова викладання
Іспанська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни