Частина 3. Вступ до іспанської філології

Освітня програма: Іспанська мова та переклад, англійська мова та друга романська мова

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології

Назва дисципліни
Частина 3. Вступ до іспанської філології
Код дисципліни
ОК.01.03
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
2
Результати навчання
ПРН 7. Розуміти основні проблеми філології та підходи до їх розв’язання із застосуванням доцільних методів та інноваційних підходів. ПРН 8. Знати й розуміти систему мови, загальні властивості літератури як мистецтва слова, історію італійської мови і літератури, і вміти застосовувати ці знання у професійній діяльності. ПРН 9. Характеризувати діалектні та соціальні різновиди італійської мови, описувати соціолінгвальну ситуацію. ПРН 12. Аналізувати мовні одиниці, визначати їхню взаємодію та характеризувати мовні явища і процеси, що їх зумовлюють. ПРН 15. Здійснювати лінгвістичний, літературознавчий та спеціальний філологічний аналіз текстів різних стилів і жанрів. ПРН 16. Знати й розуміти основні поняття, теорії та концепції обраної філологічної спеціалізації, уміти застосовувати їх у професійній діяльності.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Успішне опанування латини та теоретичними і практичними курсами іспанської мови, що викладалися протягом двох попередніх семестрів навчання.
Зміст навчальної дисципліни
Мета дисципліни – ознайомити майбутніх філологів з основними особливостями романських мов, їхнім походженням, класифікацією, історією розвитку та поширенням у сучасному світі, акцентуючи особливу увагу на іспанській мові, яка є найважливішим представником романської мовної групи. Предметом курсу є виокремлення групи романських мов, суттєвою складовою яких є іспанська, їхній розвиток та їхнє міжконтинентальне розповсюдження. Дисципліна формує у студентів цілісне, засноване на сучасних наукових концепціях, уявлення про становлення та еволюцію романських мов, їхню роль у сучасному глобалізованому світі.
Рекомендована та необхідна література
1. Бурбело, В. Б. Методичні вказівки і завдання з граматики народної латинської мови. Київ: КДУ, 1978. 2. Магушинець, І. І. Вступ до романської філології. Київ: Видавничий Дім Дмитра Бураго, 2009. 3. Colán, D. M. Breve historia de la linguística románica. Madrid: Arco/libros, S.L., 2005.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
У курсі передбачено 2 змістові частини. Перша частина курсу присвячена розгляду загальної характеристики романських мов, критеріїв визначення романських мов, витоків романських мов. Друга частина курсу сфокусована на вивченні проблем, пов'язаних з історичним розвитком і культурної спільності романських мовних систем, з поширенням і ролллю сучасних романських мов у світі, з основними варіантами сучасних романських літературних, територіальних та регіональних мов: латиноамериканськими, американськими, європейськими, африканськими. Упродовж семестру після лекційних занять із відповідних тем проводяться практичниі заняття, на яких здійснюється оцінювання відповідно до видів робіт та форми контролю, описаних у п. 7.1. Презентації студенти здають і захищають на пізніше останнього лекційного тижня. Завершується дисципліна іспитом.
Методи та критерії оцінювання
Контроль знань здійснюється за системою ECTS, яка передбачає дворівневе оцінювання засвоєного матеріалу, зокрема оцінювання теоретичної підготовки – результати навчання (знання 1.1 – 1.3), що складає 40% від загальної оцінки, та оцінювання практичної підготовки – результати навчання (вміння 2.1-2.3); (комунікація 3.1); (автономність та відповідальність 4.1), що складає 60% загальної оцінки. Оцінювання семестрової роботи: 1. Усна відповідь, доповнення, участь у дискусіях на лекціях і семінарах, бліц-опитування, тести: РН 1.1-1.3, 2.1-2.3, 3.1, 4.1 – 25/45 балів. 2. Презентація: РН 1.1-1.3, 2.1, 3.1, 4.1 – 11/15 балів. (10 балів за підготовку + 6 балів за захист). Підсумкове оцінювання відбувається на іспиті у письмовій та усній формах.
Мова викладання
Іспанська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни