Іноземна мова. Практичний курс (5 семестр)

Освітня програма: Етнокультурологія з поглибленим вивченням іноземної мови

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології

Назва дисципліни
Іноземна мова. Практичний курс (5 семестр)
Код дисципліни
ОК.40
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
5 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
5
Результати навчання
ПРН3. Створювати логічно і структурно організовані тексти з питань етнокультурології, відповідно до спеціалізації. ПРН14.Вести публічну дискусію та підтримувати діалог з питань української культури з фахівцями та нефахівцями. ПРН15. Вільно спілкуватися з професійних питань усно та письмово державною та іноземними мовами з урахуванням мети спілкування та соціокультурних особливостей його контексту.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Вміти працювати з науковими джерелами та словниками; мати здібності до роботи пошукового характеру; володіти навичками креативного та системного мислення; вміти працювати в команді;
Зміст навчальної дисципліни
Мета дисципліни – оволодіти глибокими теоретичними знаннями для подальшого здійснення перекладу етнокультурологічних текстів; вміти аналізувати та обговорювати культурну спадщину, історичне минуле, повсякденне життя, звички та традиції в країнах іспаномовного ареалу; створювати презентації, доповіді іноземною мовою, проводячи аналогію між культурними заходами, особливостями їхнього святкування та проведення в Україні та Іспанії. Вивчення курсу спрямоване на досягнення студентами таких компетентностей: Загальних: здатність спілкуватися іноземною мовою; Фахових: здатність визначати ступінь цінності та унікальності обєктів культури в українському та міжнародному контекстах; здатність дотримуватися стандартів професійної етики та міжкультурної комунікації. Анотація. Обсяг дисципліни «Практичний курс іспанської мови» складає 30 кредитів, та передбачає такі форми контролю – залік у першому, третьому та п’ятому семестрах та іспит у другому, четвертому та шостому семестрах. Предметом навчальної дисципліни є іспанська мова. Ця дисципліна знайомить студентів зі структурою сучасної іспанської мови, особливостями її використання на різних мовних рівнях; дає чітке уявлення про мовну картину світу корінних народів Іспанії; спираючись на лінгвокраїнознавчий аспект у вивченні мови, знайомить з культурою, традиціями, побутом населення Іспанії та країн Латинської Америки.
Рекомендована та необхідна література
1. Бабенко С.А, Мариненко П.І., Самофалова Н.В., Іспанська мова. Середній рівень. К.: Вид.центр КНЛУ, 2013. – 345 с. 2. Корбозерова Н.М., Лукашенко Н.Г., Лопез Тапія Ф.Х. Іспанська мова. – К.: Логос, 2010 – 243 с. 3. Aragonés Luis, Palencia Ramón Gramática de uso del español. Teoría y práctica B1-B2. - Edelsa Grupo Didascalia, S.A. Madrid, 2016. – 271 p. 4. CotoBautistaV., Turza Ferré A. Tema a tema B1. Curso dirigido a la conversación. – Edelsa Grupo Didascalia, S.A. Madrid, 2015. – 111 p. 5. Rodriguez J. R., Santervas P. Instantes 1. Libro del alumno. – Edelsa Grupo Didascalia, S.A. Madrid, 2021. – 128 p. 6. Rodriguez J. R., Santervas P. Instantes 1. Cuaderno de ejercicios. – Edelsa Grupo Didascalia, S.A. Madrid, 2020. – 64 p. 7. Rodriguez J. R., Santervas P. Instantes 2. Libro del alumno. – Edelsa Grupo Didascalia, S.A. Madrid, 2021. – 128 p.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Завершується дисципліна заліком. Підсумкова кількість балів з дисципліни (максимум 100 балів) визначається як сума балів за систематичну роботу впродовж семестру з урахуванням двох контрольних робіт. Залік виставляється за результатами роботи студента впродовж усього семестру і не передбачає додаткових заходів оцінювання. Студенти, які набрали мінімально позитивну кількість балів – 60, отримують – "зараховано". Студенти, які не набрали мінімально позитивну кількість балів – 60, отримують – "незараховано". Студентам, які за семестр набрали сумарно менше, ніж 60 балів, для складання заліку необхідно скласти матеріал за темами, за якими виникла заборгованість, у вигляді написання самостійних робіт, творчих завдань, рефератів або ж за потреби написати контрольну роботу.
Методи та критерії оцінювання
Максимальна кількість балів протягом семестру складає 80 балів, та базується на наступних формах контролю: самостійні, творчі роботи, презентації, які виконуються в процесі самостійної роботи – 20 балів (5*4), два проміжні модульні контрольні роботи з чотирьох аспектів мовної компетенції – 40 балів (20*2), виконання завдань з теоретичної граматики, написання самостійних робіт – 20 балів (5*4). Семестрове вивчення дисципліни завершується заліком у п’ятому семестрі та складає 20 балів. Залік передбачає: Контрольний тест з граматики – 10 балів; Розкриття усної теми(залежить від повноти відповідей) – 10 балів. Студенти, які набрали сумарно меншу кількість балів, ніж критично-розрахунковий мінімум –50 балів до складання заліку не допускаються. Для допуску до заліку необхідно скласти матеріал за темами, за якими виникла академічна заборгованість.
Мова викладання
Українська, іспанська