Історія етнокультурології (4-й семестр)
Освітня програма: Етнокультурологія з поглибленим вивченням іноземної мови
Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології
Назва дисципліни
Історія етнокультурології (4-й семестр)
Код дисципліни
ОК.16
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
4 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
5
Результати навчання
ПРН 2. Аналізувати, коментувати, узагальнювати, наукові та аналітичні тексти етнокультурологічного характеру. ПРН 4. Знати та розуміти теоретичні підходи до визначення культури, її проявів та форм існування. ПРН 7. Розуміти чинники етнокультурної динаміки, принципи періодизації етнокультурних процесів, їх специфічні риси та характеристики.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
До початку вивчення цієї дисципліни студенти повинні мати базові знання історії України, української культури, історії етнокультурології ХІХ століття, української народної творчості.
Уміти на основі знань з історії української етнокультурології ХІХ ст., світової етнокультурологічної думки, визначати взаємовплив та місце української етнокультурології у світовому науковому дискурсі, самостійно аналізувати науковий доробок вітчизняних та зарубіжних культурологів – дослідників традиційної культури.
Володіти елементарними навичками наукового дослідження та керування інформацією, критичного ставлення до усталених стереотипів та положень наявної дослідницької літератури з історії української етнокультурології
Зміст навчальної дисципліни
Мета дисципліни – сформувати знання про особливості виникнення та розвиток етнокультурологічних знань; предмету та основних методів етнокультурології в Україні.
Анотація. Дисципліна «Історія етнокультурології» – багатосеместрова, належить до переліку обов’язкових, викладається у двох семестрах бакалаврату – відповідно до навчального плану освітньо-професійної програми «Етнокультурологія з поглибленим вивченням іноземної мови». У ІІІ семестрі викладається – «Історія етнокультурології ХІХ століття» у ІV-му – «Історія етнокультурології ХХ століття». Дисципліна спрямована на аналіз та вивчення особливостей української етнокультурологічної думки 90-х рр. ХІХ ст. – 30-х рр. ХХ ст. та її вплив на формування науки про етнокультуру в Україні; аналізується науковий дискурс радянського періоду української етнокультурології та актуальні проблеми сучасної.
Рекомендована та необхідна література
1. Білик Б.І. Етнокультурологія [Текст] : навчальний посібник / Б. І. Білик; Міністерство культури і туризму України, Державна академія Керівних кадри Культури і Мистецтв. Київ : ДАКККіМ, 2005. 160 с.
2. Гриценко В. Людина і культура: Навч. Посібник. Київ: Либідь, 2001.
3. Гурова І.В., Хрипко С.А. Етнокультурологія: навчально-методичний посібник для підготовки студентів за спеціальністю 034 Культурологія. Київ : Вид-во НПУ імені М. П. Драгоманова, 2021. 262 с.
4. Історія світової культури: навч.посібник / керівник авт. колект. Л.Т.Левчук. Київ: Центр учбової літератури, 2010.
5. Етнографія України: навч.посіб. для студ. ВНЗ. Львів: Світ, 2004. – 520 с.
6. Етнографія України. Львів, 1994.
7. Етнокультурологія: Словник-довідник / Автор-укладач Л.М. Маєвська. Житомир: ЖДУ, 2007. 392 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Відповідь на семінарському занятті, бліц-опитування, виконання індивідуального завдання, контрольна робота, іспит
Методи та критерії оцінювання
Підсумкова кількість балів з дисципліни (максимум 100 балів) визначається як сума балів за систематичну роботу впродовж семестру з урахуванням підсумкового оцінювання (іспиту). Допуск до іспиту передбачає успішне виконання студентом завдань і роботу впродовж усього семестру.
Отже, підсумкова оцінка з дисципліни (мінімум 60, максимум 100 балів) складається із суми кількості балів за семестрову роботу (мінімум 36, максимум 60 балів) та підсумкового оцінювання – іспиту (мінімум 24, максимум 40 балів).
Мова викладання
Українська мова
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни