Курсова робота з історії етнокультурологічних досліджень

Освітня програма: Етнокультурологія з поглибленим вивченням іноземної мови

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології

Назва дисципліни
Курсова робота з історії етнокультурологічних досліджень
Код дисципліни
ННД.17
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
4 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
2
Результати навчання
ПРН 2. Аналізувати, коментувати, узагальнювати, наукові та аналітичні тексти етнокультурологічного характеру. ПРН 3. Створювати логічно і структурно організовані тексти з питань етнокультурології, відповідно до спеціалізації. ПРН 4. Знати та розуміти теоретичні підходи до визначення культури, її проявів та форм існування. ПРН 7. Розуміти чинники етнокультурної динаміки, принципи періодизації етнокультурних процесів, їх специфічні риси та характеристики.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
• знати актуальні проблеми та методи досліджень, провідні наукові теорії у галузі історії культурології та етнокультурології; особливості організації науково-дослідницької роботи; • уміти працювати з науковою літературою, електронними джерелами у відповідних галузях, опрацьовувати їх, адекватно застосовувати у власній науковій практиці; формувати об’єкт та предмет дослідження; робити узагальнення та висновки щодо тенденцій розвитку галузі; • володіти навичками науково-дослідницького пошуку та структурно-системного аналізу фахової літератури; навичками здійснення аналізу матеріалу з історії етнокультурологічних досліджень, формулювання висновків щодо проведеної дослідницької роботи.
Зміст навчальної дисципліни
Курсова робота з історії етнокультурологічних досліджень є частиною науково-дослідницького складника освітньої програми і спрямована на формування навичок пошуку, оброблення та аналізу інформації з різних джерел і розширенню студентами спеціальних умінь та знань інноваційного характеру, аналітичне та творче застосування цих знань і продукування нових знань для вирішення актуальних завдань етнокультурології. На виконання студентами курсової роботи у 4 семестрі передбачено – 60 год. (2 кредити ECTS). Захист курсової роботи відбувається у формі диференційованого заліку. Тема курсової роботи може бути обрана за проблематикою історії етнокультурологічних досліджень. Робота подається науковому керівникові у письмовому (друкованому) вигляді. Курсова робота з історії етнокультурологічних досліджень є оригінальним, завершеним дослідженням у галузі знань 03 «Гуманітарні науки», спеціальності 034 «Культурологія», яке містить сукупність результатів, положень, що пропонуються для публічного захисту.
Рекомендована та необхідна література
1. Артемчук Г.І, Курило В.М., Кочерган М.П. Методика організації науково-дослідної роботи: Навчальний посібник для студентів та викладачів вищих навчальних закладів. Київ: Форум, 2000. 271 с. 2. Вимоги до підготовки та написання навчально-наукових і кваліфікаційних робіт (для студентів-філологів). Методичні рекомендації / За ред. Г.Семенюка. Київ, 2020. https://drive.google.com/file/d/1ybQZwbRd6U2uGzxXR1BC5IMNhrCTt7EL/view 3. Коломієць В.О. Як виконувати курсову роботу: Методичний посібник для студентів вищих пед. навч. закл. Київ: Вища школа, 2003. 66 с. 4. Положення про організацію навчального процесу у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка https://www.knu.ua/pdfs/official/Polozhennia-pro-organizatsiyu-osvitniogo-procesu-11_04_2022.pdf/ 5. Шейко В.М., Кушнаренко Н.М. Організація та методика науково-дослідницької діяльності : підручник. 6-те вид., переробл. і доповн. Київ : Знання, 2008. 310 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Консультування наукового керівника, самостійна робота над темою дослідження, написання курсової роботи, підготовка презентації, захист.
Методи та критерії оцінювання
Максимальна оцінка за курсову робота з народної творчості загалом становить 100 балів. Мінімальна позитивна оцінка – 60 балів. Загальна кількість балів складається із суми балів, до якої входять: • відгук наукового керівника (максимум 10 балів) • якість виконання дослідження (максимум 50 балів) • захист-презентація курсової роботи (максимум 40 балів)
Мова викладання
Українська мова

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни