Історія зарубіжної літератури Середньовіччя та Відродження

Освітня програма: Німецька філологія та переклад, англійська мова

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології

Назва дисципліни
Історія зарубіжної літератури Середньовіччя та Відродження
Код дисципліни
ОК.10.3
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
2
Результати навчання
ПРН 8. Знати й розуміти систему мови, загальні властивості літератури як мистецтва слова, історію німецької мови і літератури, і вміти застосовувати ці знання у професійній діяльності. ПРН 11. Знати принципи, технології і прийоми створення усних і письмових текстів різних жанрів і стилів державною та німецькою й англійською мовами. ПРН 12. Аналізувати мовні одиниці, визначати їхню взаємодію та характеризувати мовні явища і процеси, що їх зумовлюють. ПРН 13. Аналізувати й інтерпретувати твори української та зарубіжної художньої літератури й усної народної творчості, визначати їхню специфіку й місце в літературному процесі. (відповідно до обраної спеціалізації). ПРН 15. Здійснювати лінгвістичний, літературознавчий та спеціальний філологічний аналіз текстів різних стилів і жанрів.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
До початку вивчення цього курсу студенти мають знати основні характеристики античної літератури, володіти основними фактологічними знаннями гуманітарного характеру. Уміти визначати місце кожного літературно-мистецького періоду в межах загального розвитку світової літератури; характеризувати специфіку певної культурно-мистецької доби; аналізувати ключові твори в контексті творчості того чи іншого митця, виокремлювати й аналізувати сюжетику, образи, мотиви обраних творів тощо; планувати і оцінювати власну роботу; застосовувати інтерактивні і мультимедійні засоби.
Зміст навчальної дисципліни
Предметом дисципліни є вивчення закономірностей розвитку та художніх особливостей західноєвропейської літератури та культури доби Середньовіччя та Відродження. Курс формує у студентів уявлення про перебіг літературного процесу в межах означених періодів; у ході курсу студенти вибудовують систему знань з історії літературного розвитку, набувають розуміння формування естетичних принципів та мистецьких здобутків кожного із означених періодів, засвоюють комплекс понять, пов’язаних з історією літератури означених періодів (напрями, стилі, жанри, ідейно-художні концепти тощо), а також здобувають навички текстуального аналізу, із застосуванням культурно-історичної, герменевтичної методологій тлумачення художніх творів, залучаються також елементи інтертекстуального та компаративного аналізу.
Рекомендована та необхідна література
Література західноєвропейського середньовіччя / за загальною редакцією Н.О.Висоцької. – 2-ге вид. “Історія зарубіжної літератури”. – Вінниця: Нова книга, 2005. Шалагінов Б. Зарубіжна література від античності до початку ХІХ сторіччя. – К., 2004. Шаповалова М., Рубанова Г., Моторний В. Історія зарубіжної літератури середніх віків та Відродження. – Львів, 1993.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, семінарські заняття, самостійна робота.
Методи та критерії оцінювання
Усні відповіді на семінарських заняттях, доповнення, участь у дискусії на семінарських заняттях, модульна контрольна робота, перевірка термінологічних словників та конспекту додаткових науково-критичних джерел, іспит. Критерії оцінювання за кожною формою контролю наведені в робочій програмі навчальної дисципліни.
Мова викладання
українська