Українська і зарубіжна культура

Освітня програма: Мова і література гінді та переклад, англійська мова

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології

Назва дисципліни
Українська і зарубіжна культура
Код дисципліни
ННД.04
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПРН 1. Вільно спілкуватися з професійних питань із фахівцями та нефахівцями державною та іноземними (гінді та англійською) мовами усно й письмово, використовувати їх для організації ефективної міжкультурної комунікації. ПРН 2. Ефективно працювати з інформацією: добирати необхідну інформацію зрізних джерел, зокрема з фахової літератури та електронних баз, критично аналізувати й інтерпретувати її, впорядковувати, класифікувати й систематизувати. ПРН 3. Організовувати процес свого навчання й самоосвіти. ПРН 5. Співпрацювати з колегами, представниками інших культур та релігій, прибічниками різних політичних поглядів тощо. ПРН 6. Використовувати інформаційні й комунікаційні технології для вирішення складних спеціалізованих задач і проблем професійної діяльності.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати основні етапи та характеристики історико-культурного процесу у Європі та Україні. Уміти виявляти та аналізувати культурологічні процеси, що визначають еволюційний характер змін етапів розвитку європейської та української культури. Володіти елементарними навичками наукового дослідження та управління інформацією; критичного ставлення та прогнозування стосовно культурологічних подій та явищ.
Зміст навчальної дисципліни
Мета дисципліни – забезпечення філософсько-культурологічної складової підготовки висококваліфікованого, конкурентоздатного, інтегрованого у європейський та світовий науково-освітній простір фахівця освітнього ступеня «Бакалавр», який здобув теоретичні та практичні знання, вміння та навички, що достатні для виконання професійних обов’язків за обраною спеціальністю.
Рекомендована та необхідна література
1. Культурологія: підручник для студентів вищих навчальних закладів / кол. авторів; за ред. А .Є. Конверського. Харків: Фоліо, 2013. 2. Попович М .В. Нарис з історії культури України. К.: «АртЕк», 1998. 3. Культурологія: українська та зарубіжна культура Навч.посіб. / М.М.Закович, І.А.Зязюн, О.М.Семашко та ін. За ред. М.М. Заковича К., 2004. 4. Історія української культури /За ред. І. Крипякевича. К., 1994.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Навчання відбувається у вигляді лекцій, семінарських занять та самостійної роботи студентів, яка передбачає підготовку до усних відповідей, участі у дискусіях (мін. 24 / макс. 40 балів), виконання творчої роботи (мін. 12 / макс. 20 балів), самостійного дослідження (мін. 12 / макс. 20 балів), підсумкової контрольної роботи (мін. 12 / макс. 20 балів).
Методи та критерії оцінювання
Підсумкова оцінка у формі заліку визначається як сума оцінок (балів) за всіма успішно оціненими результатами навчання. Для отримання позитивної підсумкової оцінки (мін. 60 / макс. 100 балів) обовязковим є успішне виконання всіх форм оцінювання (по кожній не менше 50% від максимально можливої кількості балів). Перескладання семестрового контролю з метою покращення позитивної оцінки не допускається.
Мова викладання
Українська