Історія мови гінді
Освітня програма: Мова і література гінді та переклад, англійська мова
Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології
Назва дисципліни
Історія мови гінді
Код дисципліни
ННД.10.04
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
7 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
2
Результати навчання
ПРН 8. Знати й розуміти систему мови, загальні властивості літератури як мистецтва слова, історію мови і літератури гінді, і вміти застосовувати ці знання у професійній діяльності.
ПРН 9. Характеризувати діалектні та соціальні різновиди мови гінді, описувати соціолінгвальну ситуацію.
ПРН 12. Аналізувати гіндімовні одиниці, визначати їхню взаємодію та характеризувати мовні явища і процеси, що їх зумовлюють.
ПРН 16. Знати й розуміти основні поняття, теорії та концепції обраної філологічної спеціалізації, уміти застосовувати їх у професійній діяльності.
ПРН 17. Збирати, аналізувати, систематизувати й інтерпретувати факти мови й мовлення й використовувати їх для розв’язання складних задач і проблем у спеціалізованих сферах професійної діяльності та/або навчання.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Успішне опанування фахових дисциплін «Східна мова: просунутий рівень», «Лінгвокраїнознавство східної мови», «Вступ до східної філології», «Усна та давня східна література», «Лексикологія східної мови», «Теоретична граматика східної мови»; знання лінгвістичної термінології і основних законів мовного розвитку (з курсу «Основи мовознавства»).
Зміст навчальної дисципліни
Мета дисципліни – ознайомлення студентів з особливостями розвитку мови гінді у період з Х по ХХ ст. н.е.; навчання студентів аналізу фонологічних, граматичних, лексичних та стилістичних особливостей давньоіндоарійської, середньоіндоарійської та новоіндоарійської мови на матеріалі текстів відповідних періодів.
Рекомендована та необхідна література
1. Balbir N. Extended Grammars: From Sanscrit to Middle Indo-Aryan with Reference to Verb-Description. Histoire Epistémologie Langage. 2017. https://www.persee.fr/docAsPDF/hel_0750-8069_2017_num_39_2_3611.pdf
2. Butt M., Ahmed T. The redevelopment of Indo-Aryan case systems from a lexical semantic perspective // Erschienen in: Morphology, 2011. https://d-nb.info/1196969418/34
3. Cardona G. & Jain D. The Indo-Aryan Languages (eds.). Routledge, 2014.
4. Cardona G., Luraghi S. Indo-Aryan Languages. Routledge, 2009. https://www.taylorfrancis.com/chapters/edit/10.4324/9780203301524-28/indo-aryan-languages-george-cardona-silvia-luraghi
5. Cathcart C. A. Toward a deep dialectological representation of Indo-Aryan. University of Zurich. 2019. https://aclanthology.org/W19-1411.pdf
6. Hindi language // https://www.britannica.com/topic/Hindi-language
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Навчання відбувається у вигляді інтерактивних лекцій та семінарських занять. Самостійна робота студентів передбачає підготовку до таких видів діяльності: усні відповіді на семінарських заняттях, доповіді з аналізом наукової літератури, презентації, реферати із запропонованих для опрацювання тем.
Методи та критерії оцінювання
Семестрове оцінювання здійснюється з розрахунку: відповіді на семінарських заняттях, доповіді з аналізом наукової літератури, презентації / реферати – 12/20 балів; модульні контрольні роботи – 24/40 балів. Підсумкове оцінювання у формі іспиту: макс. 40 / мін. 24 бали (60% від максимальної кількості балів, відведених на іспит); іспит відбувається в письмово-усній формі і передбачає: 1) відповіді на два теоретичні питання; 2) практичне завдання. Студенти, які протягом семестру набрали сумарно меншу кількість балів, ніж 36 балів, до складання іспиту не допускаються.
Мова викладання
Українська, гінді
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Юрій
Володимирович
Ботвінкін
Кафедра мов і літератур Близького та Середнього Сходу
Навчально-науковий інститут філології
Навчально-науковий інститут філології
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Кафедра мов і літератур Близького та Середнього Сходу
Навчально-науковий інститут філології