Інформаційне забезпечення філологічних досліджень у галузі індології
Освітня програма: Мова і література гінді та переклад, англійська мова
Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології
Назва дисципліни
Інформаційне забезпечення філологічних досліджень у галузі індології
Код дисципліни
ДВС.1.01.
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
5 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПРН 2. Ефективно працювати з інформацією: добирати необхідну інформацію з різних джерел, зокрема з фахової літератури та електронних баз, критично аналізувати й інтерпретувати її, впорядковувати, класифікувати й систематизувати.
ПРН 3. Організовувати процес свого навчання й самоосвіти.
ПРН 6. Використовувати інформаційні й комунікаційні технології для вирішення складних спеціалізованих задач і проблем професійної діяльності.
ПРН 17. Збирати, аналізувати, систематизувати й інтерпретувати факти мови й мовлення й використовувати їх для розв’язання складних задач і проблем у спеціалізованих сферах професійної діяльності та/або навчання.
ПРН 18. Мати навички управління комплексними діями або проектами при розв’язанні складних проблем у професійній діяльності в галузі індології, а також перекладацької діяльності, та нести відповідальність за прийняття рішень у непередбачуваних умовах.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Успішне опанування дисциплін «Східна мова: базовий рівень», «Східна мова: середній рівень», «Основи практики перекладу», «Лінгвокраїнознавство східної мови», «Вступ до східної філології».
Зміст навчальної дисципліни
Мета дисципліни полягає у змістовому аналізі форм і напрямів інформаційного забезпечення філологічної науки та визначення особливостей їхньої реалізації в сфері індології; формування у сходознавців-індологів компетентності з теоретичних та практичних питань у галузі, розуміння лінгвістичних процесів та явищ мови гінді для кваліфікованої та творчої діяльності на різних етапах майбутнього навчання й наукової праці. Дисципліна відноситься до блоку дисциплін вільного вибору студента і має практичне спрямування.
Рекомендована та необхідна література
1. Білуха М.Т. Методологія наукових досліджень. К., 2002.
2. Єріна А.М., Захожай В.Б., Єрін Д.Л. Методологія наукових досліджень. К., 2004.
3. Закон України "Про науково-технічну інформацію" № 3322-XIIІ вiд 25.06.1993 р. із змінами, внесеними згідно з Законом № 1294-IV 8 від 20.11.2003 р. // Відомості Верховної Ради України. 2004. № 13. С. 181.
4. Крушельницька О.В. Методологія та оргіназація наукових досліджень. К., 2003.
5. https://navbharattimes.indiatimes.com/state/articlelist/2279808.cms
6. https://www.timesnowhindi.com/india/article/aaj-ki-taza-khabar-9-december-2019-latest-news-in-hindi-india/271632
7. https://www.jansatta.com/latest-news/
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Навчання відбувається у вигляді інтерактивних лекцій, семінарських занять. Самостійна робота студентів передбачає усні відповіді на семінарських заняттях, доповіді з аналізом гіндімовних сайтів, презентації, виконання завдань на пошук інформації. Дисципліна відноситься до блоку дисциплін вільного вибору студента і має переважно практичне спрямування.
Методи та критерії оцінювання
Семестрове оцінювання здійснюється із розрахунку: усні відповіді, доповіді, презентації, виконання завдань на пошук інформації – 36/60 балів, модульні контрольні роботи – 12/20 балів, підсумкова контрольна робота – 12/20 балів. Залік виставляється за результатами роботи студента впродовж усього семестру і не передбачає додаткових заходів оцінювання. Студенти, які набрали мінімально позитивну кількість балів – 60, отримують оцінку «зараховано». Студенти, які не набрали мінімально позитивну кількість балів – 60, отримують «не зараховано». Студентам, які за семестр набрали сумарно менше ніж 60 балів, для складання заліку необхідно скласти матеріал за темами, за якими виникла заборгованість, у вигляді написання контрольної роботи. Шкала відповідності підсумкових балів: 60-100 – зараховано; 0-59 – не зараховано.
Мова викладання
Українська, гінді
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Юрій
Володимирович
Ботвінкін
Кафедра мов і літератур Близького та Середнього Сходу
Навчально-науковий інститут філології
Навчально-науковий інститут філології
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Кафедра мов і літератур Близького та Середнього Сходу
Навчально-науковий інститут філології