Кваліфікаційна робота бакалавра з перекладознавства

Освітня програма: Перська мова і література та переклад, англійська мова

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології

Назва дисципліни
Кваліфікаційна робота бакалавра з перекладознавства
Код дисципліни
ННД.08
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
8 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
6
Результати навчання
ПРН 2. Ефективно працювати з інформацією: добирати необхідну інформацію з різних джерел, зокрема з фахової літератури та електронних баз, критично аналізувати й інтерпретувати її, впорядковувати, класифікувати й систематизувати. ПРН 7. Розуміти основні проблеми перської філології та підходи до їх розв’язання із застосуванням доцільних методів та інноваційних підходів. ПРН 8. Знати й розуміти систему мови, загальні властивості літератури як мистецтва слова, історію перської мови і літератури, і вміти застосовувати ці знання у професійній діяльності.
Форма навчання
Дистанційне навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
До початку написання кваліфікаційної роботи студенти повинні знати граматичну структуру і лексику перської мови в обсязі, передбаченому чинною освітньою програмою, періодизацію та основних представників літератури Ірану, специфіку теорії і практики перекладу з перської мови; уміти працювати з навчальною та науковою інформацією в галузі іраністики, опрацьовувати її, робити узагальнення та висновки щодо особливостей лінгвістичного, літературознавчого та перекладознавчого характеру; володіти базовими навичками актуалізації, систематизації, поглиблення науково- дослідницького пошуку; компаративного аналізу, опису та оцінки для формулювання узагальнень і обґрунтування висновків.
Зміст навчальної дисципліни
Мета дисципліни – написання і захист кваліфікаційної (науково-дослідної) роботи бакалавра – розвиток навичок науково-дослідницького роботи та встановлення фактичної відповідності рівня освітньої та кваліфікаційної підготовки випускника вимогам освітньо-кваліфікаційної характеристики спеціальності 035 «Філологія» (035.067 «Східні мови та літератури (переклад включно), перша – перська») за ОП «Перська мова і література та переклад, англійська мова».
Рекомендована та необхідна література
1. Етичний кодекс ученого України. К.: Національна академія наук України, 2009. 2. Єріна А. М., Захожай В. Б., Єрін Д. Л. Методологія наукових досліджень: Навч. посібник. Київ: Центр учбової літератури, 2004. 3. Клименюк О.В. Виклад та оформлення результатів наукового дослідження: Авторський підручник. Ніжин: Аспект-Поліграф, 2007. 4. Ковальчук В. В. Основи наукових досліджень: Навчальний посібник. 3-е вид., перероб. і допов. К. : ВД «Професіонал», 2005.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Вибір теми кваліфікаційної роботи бакалавра та написання розгорнутого плану роботи над нею. Визначення предмета, об’єкта, розробка гіпотези та стратегії дослідження. Визначення етапів та термінів виконання роботи. Підбір та опрацювання наукових джерел українського та світового наукового дискурсу з тематики кваліфікаційної роботи бакалавра. Підготовка апробації наукової розвідки з теми кваліфікаційної роботи на Інститутській науковій конференції за участю молодих учених. Презентація наукової статті (тез), обговорення на секції та з науковим керівником. Оцінка, врахування недоліків, зауважень рекомендацій. Написання вступу до бакалаврської кваліфікаційної роботи. Написання розділів кваліфікаційної роботи бакалавра, усунення зауважень наукового керівника. Укладання списку використаних джерел відповідно до вимог.
Методи та критерії оцінювання
Оцінка за написання кваліфікаційної наукової роботи бакалавра складається з трьох компонентів: 1) оцінки наукового керівника, який заповнює бланк відгуку наукового керівника відповідно до критеріїв оцінювання (до 10 балів макс.); 2) оцінки рецензента, який заповнює бланк рецензії відповідно до критеріїв оцінювання (до 45 балів макс.); 3) оцінки за захист кваліфікаційної роботи (до 45 балів макс.), яка виставляється атестаційною комісією і заноситься у підсумковий аркуш оцінювання, який також містить загальну оцінку як арифметичне ціле трьох компонентів (до 100 балів макс.).
Мова викладання
Українська, перська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни