Новітня англофонна література та методика навчання

Освітня програма: «Зарубіжна література та англійська мова: теорія і методика навчання»

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології

Назва дисципліни
Новітня англофонна література та методика навчання
Код дисципліни
ВБ 2.12
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
7 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПРН 1, ПРН 5, ПРН 8, ПРН 12, ПРН 13, ПРН 19, ПРН 26.2, ПРН 27.2, ПРН 30.2. Вичерпний перелік результатів навчання за освітньою програмою подано у пункті "Профіль програми".
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Успішне опанування курсів Історія зарубіжної літератури (частини 5-8); Основи наратологічного аналізу; Основи жанрології. 2. Успішне опанування курсів Методика викладання зарубіжної літератури у загальноосвітніх навчальних закладах; Інноваційні підходи навчання зарубіжної літератури у школі профільного, спеціального та дистанційного навчання.
Зміст навчальної дисципліни
Cтуденти знайомляться з проблемами викладання новітньої англофонної літератури у закаладах загальної середньої освіти. Розширюючи власну лектуру, вони поглиблюють власні знання щодо сучасного стану розвитку американської літератури, удосконалюють навички аналізу художньої будови творів, а також методики викладання та формування предметних компетентностей у школярів. Значна уваги приділяється знайомству зі світовим досвідом викладання англофонної літератури, зокрема набутим викладачем під час стажування в Сіеттлському університеті з програми «Сучасна американська література». Студенти мають можливість працювати з текстами в оригіналі, аналізувати, інтерпретувати та обговорювати їх англійською мовою. Курс передбачає можливість реалізації індивідуальної освітньої траєкторії студентів шляхом розширення індивідуального читання, а також підготовки та презентації аналітики окремих творів у формі наукової доповіді. .
Рекомендована та необхідна література
Урсула ле Ґуїн. Ті, хто покидають Омелас Тім о’Браєн. Те, що вони несли з собою Ентоні Дорр. Все те незриме світло Селесте Інґ. Несказане. Усюди жевріють пожежі С’юзен-Лорі Паркс. Венера Джинні Раян. Нерв Октавія Батлер. Притча про сіяча. Притча про таланти Висоцька Н.О. Єдність множинного: Американська література кінця ХХ-початку ХХІ ст. у контексті культурного плюралізму. К., 2010. Paul Giles. The Global Remapping of American Literature. Princeton, 2011. Levander Caroline F. Where is American Literature? Wiley, 2013. International Perspective on the Teaching of Literature in Schools. Ed. by Andrew Goodwyn, Cal Durrant, Louann Reid and Lisa Scherff. L. and N.Y, 2018.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
ФНавчальні заходи мають форму лекцій, семінарських занять та самостійної роботи. Методи викладання охоплюють відповіді на семінарських заняттях, індивідуальні проєкти, самостійну роботу (опрацювання наукових статей з літератури та методики; розробка завдань), розробку уроків та підсумкову контрольну роботу.
Методи та критерії оцінювання
Підсумкова оцінка за курс формується як сума балів за всі форми контролю і не передбачає додаткових заходів підсумкового оцінювання. Форми поточного контролю включають оцінки за відповіді на семінарських заняттях (min 15 / max 25 балів), за підготовку та презентацію індивідуального проєкту (min 6 / max 10 балів); за самостійну роботу (опрацювання наукових статей з літератури та методики; розробка завдань) (min 9 / max 15 балів), за розробку уроків (min 12 / max 20 балів); за підсумкову контрольну роботу, що складається з трьох питань відкритого типу, (min 18 / max 30 балів). Студентам, які за семестр не набрали min 60 балів, необхідно скласти матеріал за темами, за якими виникла заборгованість, у формі написання самостійних індивідуальних робіт. Шкала відповідності підсумкових балів За 100-бальною шкалою Оцінка за національною шкалою 60–100 Зараховано 0–59 Не зараховано
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра зарубіжної літератури
Навчально-науковий інститут філології