Вступ до слов’янської філології

Освітня програма: Хорватська мова і література та англійська мова

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології

Назва дисципліни
Вступ до слов’янської філології
Код дисципліни
ННД 14
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
ПРН2. ПРН7. ПРН9. ПРН15. Повний перелік результатів навчання за освітньою програмою подано у пункті «Профіль програми»
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
До початку вивчення цього курсу студенти мають знати у межах програми середньої школи відомості про сучасні слов’янські держави, їхнє географічне розташування, історію; лінгвістичні та літературознавчі терміни; факти, пов’язані з історією слов’янських народів. Уміти працювати з навчальною та науковою літературою, планувати і оцінювати власну роботу; застосовувати інтерактивні і мультимедійні засоби. Володіти елементарними навичками критичного ставлення до аналізованих явищ; взаємодії і співробітництва у навчанні.
Зміст навчальної дисципліни
Мета дисципліни – ознайомити студентів першого курсу з основною славістичною проблематикою. Дисципліна «Вступ до слов’янської філології» належить до переліку обов’язкових дисциплін та викладається у 1 семестрі бакалаврату – відповідно до навчального плану освітньо-професійної програми «Словенська мова і література та англійська мова». Пропедевтичний курс має на меті ознайомити студентів першого курсу з основною славістичною проблематикою. Характеризується становище слов’янських народів у сучасному світі. Розглядається історія державності у слов’ян. Висвітлюються питання етногенезу слов’ян, матеріальної та духовної культури давніх слов’ян. Студенти знайомляться з основними етапами розвитку праслов’янської мови. Особлива увага приділяється питанням, пов’язаним з виникненям та поширенням слов’янської писемності: існування писемності у дохристиянський період, діяльність Костянтина-Кирила та Мефодія, співвідношення глаголиці та кирилиці.
Рекомендована та необхідна література
Лучик В.В. Вступ до слов’янської філології. – К., 2013. Супрун А.Е. Введение в славянскую филологию. - Минск, 1989. Чучка П.П. Вступ до слов’янської філології. - К. Ч. 1. 1988. Ч. 2. 1989. Яровий В.І. Історія західних та південних слов’ян у ХХ столітті.- К., 1996. Яровий В.І., Рудяков П.М., Шумило В.П., Ілюшин І. І., Лиман С. І. Історія західних і південних слов'ян (з давніх часів до ХХ ст.) – К., 2001. Баран В. Д. Давні слов’яни. — К., 1998. Брайчевський М. Походження слов’янської писемності. — К., 1998. Гейштор А. Слов’янська міфологія. – К., 2015. Лукінова Т.Б. Нариси з історії славістики в Україні. — К., 2018. Німчук В. В. Київські глаголичні листки. Найдавніша пам’ятка слов'янської писемності. — К., 1983. Супрун А.Е. Праславянский язык. - Минск, 1993.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, семінарське заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Усна відповідь, доповнення, презентація, іспит
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни