Вибрані розділи трудового права

Освітня програма: Російська мова та переклад (для іноземців); мова навчання російська / Русский язык и перевод

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології

Назва дисципліни
Вибрані розділи трудового права
Код дисципліни
ОК 5
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
8 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПРН2. Ефективно працювати з інформацією: вибрати необхідну інформацію з різних джерел, критично аналізувати та інтерпретувати іі, організувати, класифікувати та систематизувати. ПРН3. Організовувати процес свого навчання й самоосвіти. ПРН4. Розуміти фундаментальні принципи буття людини, природи, суспільства. ПРН5. Співпрацювати з колегами, представниками інших культур та релігій, прибічниками різних політичних поглядів тощо. ПРН7.Використовувати інформаційні й комунікаційні технології, зокрема для вирішення стандартних завдань професійної діяльності.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Успішне опанування теоретичних та практичних навичок щодо застосування та тлумачення законодавства України про працю (окремих його розділів), а саме: вміння застосовувати норми трудового права для визначення основних прав та обов’язків суб’єктів трудового права; розуміння значущості трудового права для організації трудового процесу та підприємницької діяльності; використання норм трудового права для реалізації права на працю (творчу працю), для кар’єрного зростання та підвищення професіоналізму та кваліфікації; застосування основних механізмів та можливих способів захисту трудових прав нормами матеріального та процесуального права; дослідження основних положень законодавства про безпеку, гігієну праці та виробничу санітарію; вивчення основних соціальних трудових прав та гарантій тощо.
Зміст навчальної дисципліни
Мета дисципліни – полягає у формуванні у студентів на базі вивчення основних інститутів трудового права України системи знань про трудові правовідносини, їх правове регулювання, права та обов’язки суб’єктів трудового права та гарантії їх реалізації; засвоєння основних механізмів та підстав притягнення до юридичної відповідальності за невиконання чи неналежне дотримання норм трудового права; отримання необхідних компетенцій і початкових практичних навичок тлумачення та застосування трудового законодавства України з метою отримання юридичних знань, що дозволяють захистити трудові права, реалізувати у повному обсязі право на продуктивну працю, підтримувати та розвивати професійні здібності кожного працівника. Дисципліна є поєднанням юридичних знань з трудового права, необхідних для формування загальних компетенцій у фахівців будь-якої сфери та напрямку професійної діяльності.
Рекомендована та необхідна література
1. Трудове право України: підручник / за заг. ред. М.І. Іншин, В.Л. Костюка, Київ: Юрінком Інтер 2017. 600 с. 2. Трудове право України: підручник / М.І. Іншин, В.І. Щербина. Харків: Диса плюс, 2014. 500 с. 3. Вахонєва Т.М. Основи охорони праці в Україні: навч. посіб. / Т.М. Вахонєва. Київ: ВД «Дакор», 2019. 508 с. 4. Панасюк О.Т. Начатки трудового права. Лекція 5. Вчення про трудовий договір: навч.-практ. посіб. / О.Т. Панасюк. К.: Алерта, 2017. 106 с. 5. Панасюк О.Т. Начатки трудового права. Лекція 6. Правове нормування умов праці: навч.-практ. посіб. / О.Т. Панасюк. – К.: Алерта, 2018. 60 с. 6. Панасюк О.Т. Начатки трудового права. Лекція 7. Правове нормування виробітку та оплати праці: навч.-практ. посіб. / О.Т. Панасюк. К.: Алерта, 2019. 76 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, семінар, самостійна робота. Методи навчання: пояснення нового матеріалу, самостійна робота з науковою літературою, інтеракція з викладачем та одногрупниками. Ілюстративні методи.
Методи та критерії оцінювання
Опитування, експрес-опитування, вирішення задач, модульні контрольні роботи. Конкретні критерії оцінювання наведено в робочій програмі навчальної дисципліни.
Мова викладання
російська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра трудового права та права соціального забезпечення
Навчально-науковий інститут права