Практичний курс ІІІ іноземної мови

Освітня програма: Російська мова та переклад (для іноземців); мова навчання російська / Русский язык и перевод

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології

Назва дисципліни
Практичний курс ІІІ іноземної мови
Код дисципліни
ОК 28
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПРН11. Знати принципи, технології і прийоми створення усних й письмових текстів різних жанрів і стилів державною та російською мовами. ПРН12. Аналізувати мовні одиниці, визначати їх взаємодію та характеризувати мовні явища і процеси, що їх зумовлюють. ПРН 22. Використовувати знання з історії та країнознавства для організації успішної комунікації українською та російською мовами та адекватного перекладу. ПРН24. Володіти третьою іноземною мовою (українською) на рівні, який задовольняє комунікативні потреби в ситуаціях щоденного спілкування, пов’язаних із побутовою, навчальною та соціокультурною сферами.
Форма навчання
Дистанційне навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Успішне опанування першої слов’янської мови (російської). 2. Знання теоретичних основ мовознавства.
Зміст навчальної дисципліни
Мета дисципліни – розвиток в іноземних студентів стартових навичок говоріння, читання й аудіювання, що дасть можливість інофонам задовольняти елементарні комунікативні потреби в ситуаціях щоденного спілкування, пов’язаних із побутовою, частково соціально-культурною та професійною сферами, тобто досягнути елементарного рівня володіння українською мовою. Дисципліна передбачає отримання початкових знань про українську мову та розвиває елементарні комунікативні навички. Студенти знайомляться з основами граматики української мови: відмінювання іменників, прикметників та займенників (особових, присвійних, вказівних); вид дієслова; теперішній, минулий і майбутній часи дієслів, творення якісних прислівників; кількісні та порядкові числівники тощо.
Рекомендована та необхідна література
1) Бондарєва Н.О., Шевченко М.В. Іти – ходити, їхати – їздити… Навчальний посібник з української мови для іноземних студентів. Київ: Четверта хвиля, 2011. 281 с. 2) Вінницька В. М., Голов’яшина Л. С., Плющ Н. П. Українська мова як іноземна (початковий курс). Київ: ВПЦ «Київський університет», 2002. 3) Зайченко Н., Воробйова С. Практичний курс української мови для іноземців. Усне мовлення. Київ: Знання України, 2017. 324 с. 4) Ніколаєва Н., Любчевська – Сокур В. О., Невойт В., Овдіюк В., Ситник О., Черепаха Л. Л. Практична граматика української мови для іноземців. Київ: Четверта хвиля, 2020. 216 с. 5) Шевченко М. Будьмо разом. Українська мова для іноземців (А1). Київ: Четверта хвиля, 2017. 64 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Практичні заняття, самостійна робота. Методи навчання: комунікативні методи навчання, спрямовані на вироблення та закріплення навичок говоріння, аудіювання, читання та письма. Репродуктивний і продуктивний методи. Метод тренувальних вправ. Імітаційні (ігрові) методи: Дидактичні творчі ігри. Інтегративні методи: робота в парах. Самостійна робота з довідковою літературою.
Методи та критерії оцінювання
Усні відповіді, участь в обговоренні, письмові лексико-граматичні вправи, письмовий твір, диктант, модульна контрольна робота. Конкретні критерії оцінювання наведено в робочій програмі навчальної дисципліни.
Мова викладання
російська