Писемне мовлення

Освітня програма: Російська мова та переклад (для іноземців); мова навчання російська / Русский язык и перевод

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології

Назва дисципліни
Писемне мовлення
Код дисципліни
ОК 23
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
ПРН 1. Вільно спілкуватися з професійних питань із фахівцями та нефахівцями державною та російською мовами усно й письмово, використовувати їх для організації ефективної міжкультурної комунікації. ПРН3. Організовувати процес свого навчання й самоосвіти. поглядів тощо. ПРН10. Знати норми російської літературної мови та вміти їх застосовувати у практичній діяльності. ПРН11. Знати принципи, технології і прийоми створення усних й письмових текстів різних жанрів і стилів державною та російською мовами. ПРН14. Використовувати російську мову в усній та письмовій формі, у різних жанрово-стильових різновидах і регістрах спілкування (офіційному, неофіційному, нейтральному), для розв’язання комунікативних завдань у побутовій, суспільній, навчальній, професійній, науковій сферах життя.
Форма навчання
Дистанційне навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Успішне опанування практичного базового курсу російської мови, що викладався протягом навчання на підготовчому відділенні для іноземних студентів.
Зміст навчальної дисципліни
Мета дисципліни – досягнення студентами відповідного до вимог рівня володіння науковим стилем російської мови на матеріалі, близькому профілю майбутньої спеціальності, розвиток навичок та вмінь змістовного аналізу наукових текстів, що сприятиме досконалому володінню мовою в усіх сферах комунікативної діяльності; підготовка іноземних студентів до слухання спеціальних теоретичних дисциплін. Дисципліна дає уявлення про науковий стиль мовлення сучасної російської мови, його лексико-граматичні особливості; знайомить з загальнонауковою та спеціальною лінгвістичною термінологією, характерними для наукового мовлення синтаксичними структурами. Дисципліна спрямована також на формування елементарних практичних навичок, необхідних в комунікативних ситуаціях освітньої сфери спілкування.
Рекомендована та необхідна література
1) Беляева Г.В., Сивенко Л.С., Шипицо Л.В. Пишем правильно. Пособие по письму и письменной речи (начальный этап обучения). Москва: Русский язык. Курсы, 2013. 328с. 2) Богатырёва И.В., Голованова Л.З., Лобашкова И.М. Пособие по научному стилю речи: Филологический профиль. Москва: Русский язык, 1986. 3) Жидкова Г.Ф., Хавронина С.А. Пособие по развитию навыков научной речи для иностранных студентов-филологов: Чтение, говорение, письмо: [Учеб. пособие]. Москва: Русский язык, 1990. 4) Пращук Н.И. Сборник диктантов для студентов-иностранцев. Элементарный и базовый уровни: пособие по развитию речи. Москва: Русский язык. Курсы, 2014. 136 с. 5) Сиротина Т.Б. Русский язык как иностранный. Научный стиль речи [Электронный ресурс]: практикум для студентов-иностранцев подготовительных вузов (филологический профиль). Москва: ФЛИНТА, 2013. 64 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Практичні заняття, самостійна робота. Методи навчання: теоретично-практичні методи навчання (лінгвістичний аналіз тексту), практичні методи (виконання усних і письмових вправ). Робота з підручником і словником. Навчальне конспектування, реферування. Самостійна робота з науковою літературою, виконання завдань для самоконтролю та аналіз помилок. Інтерактивні методи: інформаційні, пізнавальні, мотиваційні, регулятивні. Робота з інтернет-джерелами.
Методи та критерії оцінювання
Усні відповіді, участь в обговоренні, самостійні письмові роботи, модульна контрольна робота. Конкретні критерії оцінювання наведено в робочій програмі навчальної дисципліни.
Мова викладання
російська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни