Частина 3 Література Середньовіччя та Відродження

Освітня програма: Новогрецька філологія та переклад і англійська мова

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології

Назва дисципліни
Частина 3 Література Середньовіччя та Відродження
Код дисципліни
ОК.09.03
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
2
Результати навчання
ПРН2. Ефективно працювати з інформацією: добирати необхідну інформацію з різних джерел, зокрема з фахової літератури та електронних баз, критично аналізувати й інтерпретувати її, впорядковувати, класифікувати й систематизувати. ПРН 8. Знати й розуміти систему мови, загальні властивості літератури як мистецтва слова, історію новогрецької мови і літератури і вміти застосовувати ці знання у професійній діяльності. ПРН13. Аналізувати й інтерпретувати твори української та зарубіжної художньої літератури й усної народної творчості, визначати їхню специфіку й місце новогрецькому літературному процесі. ПРН15. Здійснювати лінгвістичний, літературознавчий та спеціальний філологічний (перекладознавчий) аналіз грецькомовних та англомовних текстів різних стилів і жанрів.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати основні характеристики античної літератури, володіти основними фактологічними знаннями гуманітарного характеру. Уміти інтерпретувати інформацію щодо феноменів та явищ традиційної культури, її артефактів; виокремлювати самобутні та універсальні риси національної культури, застосовувати основні поняття в аналізі літературних явищ та процесів; планувати і оцінювати власну роботу; застосовувати інтерактивні і мультимедійні засоби.
Зміст навчальної дисципліни
Мета дисципліни – сприяти формуванню системи знань щодо закономірностей розвитку та художніх особливостей західноєвропейської літератури та культури доби Середньовіччя та Відродження. Курс складається з двох модулів, у межах яких студенти знайомляться з перебігом літературного процесу означених періодів (1 модуль присвячено вивченню літератури Середньовіччя, 2 модуль – літератури Відродження). У ході курсу студенти вибудовують систему знань з історії літературного розвитку, набувають розуміння естетичних принципів та мистецьких здобутків кожного із означених періодів, засвоюють комплекс понять, пов’язаних з історією літератури означених періодів (напрями, стилі, жанри, ідейно-художні концепти тощо), здобувають навички критичного літературознавчого аналізу та вміння проблемного зіставлення й інтерпретації художнього текстового матеріалу із застосуванням сучасних інтерпретаційних методологій.
Рекомендована та необхідна література
Давиденко Г., Акуленко В. Історія зарубіжної літератури середніх віків та доби Відродження : навч. посібник для студ. ВНЗ. Київ. 2007. Козлик І. В. Світова література Доби середньовіччя та Епохи відродження. «Картина світу». Естетика. Поетика. Івано-Франківськ, 2011. Література західноєвропейського середньовіччя/ за загальною редакцією Н.О. Висоцької. – 2-ге вид. “Історія зарубіжної літератури”. – Вінниця: Нова книга, 2005. Мегела І.П. Література європейського середньовіччя. Курс лекцій / навчальний посібник. – К.:Видавничий дім Дмитра Бураго,2016. Шалагінов Б. Зарубіжна література. Від античності до початку ХІХ сторіччя. – К., 2007
Заплановані освітні заходи та методи викладання
У курсі передбачені такі навчальні заходи, як робота на семінарах (усна відповідь, доповнення, участь у дискусіях), ведення термінологічного словника, презентація індивідуальних проєктів, модульні контрольні роботи. Заплановані наступні методи викладання: лекції, семінари, самостійна робота.
Методи та критерії оцінювання
Підсумкова оцінка за курс формується як сума балів поточного та підсумкового контролю. Форми поточного контролю охоплюють роботу на семінарських заняттях (макс. 26 /мін. 15 балів), ведення термінологічного словника (max 6/min 4 бали), презентацію індивідуального проєкту (max 8 /min 5 балів), модульні контрольні роботи (макс. 20 /мін. 12 балів). Сума балів поточного контролю: макс. 60/мін. 36 балів. Форма підсумкового контролю – письмовий іспит (екзаменаційний білет складається із двох питань відповідно до тематики двох змістових частин курсу, кожне з яких оцінюється максимально 20 балами); бали за іспит – макс. 40/ мін. 24 бали. Для допуску до іспиту необхідно набрати не менше 36 балів. Для отримання позитивної оцінки з дисципліни оцінка за іспит має бути не менше 24 бали. Детальна інформація подана у п.7 РПНД, оприлюдненій на офіційному сайті Навчально-наукового інституту філології.
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра зарубіжної літератури
Навчально-науковий інститут філології