Курсова робота

Освітня програма: Новогрецька філологія та переклад і англійська мова

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології

Назва дисципліни
Курсова робота
Код дисципліни
ОК 01.08
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
4 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
2
Результати навчання
ПРН 1. Вільно спілкуватися з професійних питань із фахівцями та нефахівцями державною та новогрецькою мовами усно й письмово, використовувати їх для організації ефективної міжкультурної комунікації. ПРН8. Знати й розуміти систему мови, загальні властивості літератури як мистецтва слова, історію грецької мови і літератури і вміти застосовувати ці знання у професійній діяльності. ПРН 10. Знати норми літературної мови та вміти їх застосовувати у практичній діяльності. ПРН 11. Знати принципи, технології і прийоми створення усних і письмових текстів різних жанрів і стилів державною та новогрецькою і англійською мовами ПРН 14. Використовувати новогрецьку мову в усній та письмовій формі, у різних жанрово-стильових різновидах і регістрах спілкування (офіційному, неофіційному, нейтральному), для розв'язання комунікативних завдань у побутовій, суспільній, навчальній, професійній, науковій сферах життя.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1) успішне опанування першими частинами комплексної дисципліни «Теоретичний та практичний курс першої мови»; 2) знання загальних відомостей про фонетичну та граматичну систему новогрецької мови, володіння лексичним мінімумом в межах рівня А1; 3) володіння новогрецькою мовою на рівні компетенцій А1-А1+.
Зміст навчальної дисципліни
Метою дисципліни є сформування у студентів навичок філологічної дослідницької роботи, практичного застосування елементів структурних методів дослідження (метод опозицій, метод дистрибутивного аналізу, метод компонентного аналізу, контекстуальний метод) для вирішення певних прикладних завдань, що має допомогти їм опановувати дисципліни, які вимагають значної теоретичної підготовки. Курс складається із двох змістових частин. Перша, дослідницька, полягає у виборі студентами теми, обговоренні предмету дослідження постановки проблеми, проведення пошуку наукової літератури, здійснення пошуку матеріалу, на якому розглядаються певні гіпотези з метою їхнього спростування чи підтвердження; студенти знайомляться з принципами написання наукового тексту, особливостями наукового стилю української мови, самостійністю викладу постулатів, що спирається на принципи академічної доброчесності. Друга, завершальна, має на меті познайомити студентів з організацією та проведеннями публічних захистів, на яких оприлюднюються результати дослідницьких робіт.
Рекомендована та необхідна література
1. Вимоги до підготовки та написання навчально-наукових і кваліфікаційних робіт (для студентів-філологів): Методичні рекомендації. – К., 2019. – 93 с. 2. Кочерган М.П. Вступ д мовознавства (в-ння третє). – К.: Академія, 2014. – 368 с. 3. Ткаченко А.О. Мистецтво слова (Вступ до літературознавства): підручник для гуманітаріїв. – К.: ВПЦ «Київський університет, 2003. – 448 с. 4. Українська елліністика// Збірник наукових праць/ Упор. Клименко Н.Ф., Пономарів О.Д., Савенко А.О. – К.: Видавничий дім Дмитра Бураго, 2010. – 609 с. 5. Неперервна філологія: класичні, візантинологічні та неоелліністичні студії в Україні ХХ століття/ Н.Клименко, У.Головач, Л.Павленко, А.Савенко, А.Ясіновський. – Львів: Вид- во Львівської Політехніки, 2014. — 269 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Захист роботи.
Методи та критерії оцінювання
Упродовж семестру здійснюється оцінювання процесу написання роботи відповідно до критеріїв оцінювання, описаних у п. 7.1. Завершується дисципліна заліком. Підсумкова кількість балів з дисципліни (максимум 100 балів) визначається як сума балів за систематичну роботу впродовж семестру з урахуванням захисту курсової роботи. Залік виставляється за результатами роботи студента впродовж усього семестру і не передбачає додаткових заходів оцінювання. Студенти, які набрали мінімально позитивну кількість балів – 60, отримують – "зараховано". Студенти, які не набрали мінімально позитивну кількість балів – 60, отримують – "незараховано" і повинні пройти процедуру повторного захисту роботи.
Мова викладання
Українська