Практичний курс другої іноземної мови (англійської)

Освітня програма: Українська мова та переклад (для іноземців) (мова навчання українська)

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології

Назва дисципліни
Практичний курс другої іноземної мови (англійської)
Код дисципліни
ОК.27
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
5 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
ПРН 1. Вільно спілкуватися з професійних питань із фахівцями та нефахівцями державною та іноземною мовами усно й письмово, використовувати їх для організації ефективної міжкультурної комунікації. ПРН 11. Знати принципи, технології і прийоми створення усних і письмових текстів різних жанрів і стилів державною та іноземною мовами. ПРН 23. Володіння другою іноземною мовою на рівні, який дозволяє задовольняти комунікативні потреби в ситуаціях щоденного спілкування, пов’язаних із побутовою, навчальною, соціокультурною та суспільно- політичною сферами.
Форма навчання
Дистанційне навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Успішне опанування практичного курсу англійської мови, що викладався впродовж другого року навчання (3-4 семестри). Студент повинен знати: - основні морфологічні, синтаксичні, граматичні та лексичні терміни й поняття; - базові лексичні одиниці; - базові граматичні явища; а також опанувати на середньому рівні: - компетентість в аудіюванні, читанні та письмі англійською мовою; - навички аналізу та інтерпретації мови на всіх її структурних рівнях; - принципи роботи з іноземними джерелами, словниками, онлайн-платформами; - вміння працювати з дидактичними та аудіовізуальними матеріалами.
Зміст навчальної дисципліни
«Практичний курс другої іноземної мови (англійської)» є базовою фаховою дисципліною для студентів, що навчаються за спеціальністю «Українська мова та переклад (для іноземців)». У межах дисципліни розглядають основні граматичні, лексичні та фонетичні аспекти англійської мови. Лексичні та граматичні теми, передбачені програмою, дають змогу розуміти основний зміст чіткого нормативного мовлення та підтримувати розмови на знайомі теми. Провідними для дисципліни є теми повсякденного та рутинного спілкування, а також теми, пов’язані з перебуванням у незнайомому місті, пошуком інформації, встановленням контактів. Матеріал відповідає середньому рівню володіння англійською мовою.
Рекомендована та необхідна література
1. Dooley J., Evans V. Grammarway 1. English grammar book. Studentʼs book. Blackpill, Swansea : Express Publishing, 2008. 146 p. 2. Latham-Koenig C., Oxenden C., Seligson P. English File. Pre-intermediate studentʼs book with online practice. 4rd ed. Oxford : Oxford University Press, 2019. 169 p. 3. Latham-Koenig C., Oxenden C., Lambert J. English File. Workbook. 4rd ed. Oxford : Oxford University Press, 2019. 98 p. 4. Murphy R. Essential Grammar in Use. 4th ed. Cambridge : Cambridge University Press, 2015. 320 p. 5. Walter C., Swan M. Oxford English Grammar Course. Basic level. Oxford : Oxford University Press, 2015. 556 p.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Навчальні заходи: Практичні заняття, самостійна робота. Методи викладання: пояснювально-ілюстративний та пояснювально- демонстративний методи. Практичні заняття, самостійна робота. Самостійна робота з довідковою літературою, словниками, граматиками, Інтернет-джерелами. Інформаційно-комп’ютерні методи. Комунікативні методи навчання, спрямовані на вироблення та закріплення навичок говоріння, аудіювання, читання та письма. Репродуктивний і продуктивний методи. Метод тренувальних вправ. Інтерактивні методи: робота в парах, бесіди, проєктна робота в групах.
Методи та критерії оцінювання
Методи оцінювання: робота зі словниками, підручником, Інтернетом, опрацювання відкритих інформаційних джерел, письмові, творчі та дослідницькі завдання, твір, переказ, переклад, усні виступи, контрольні роботи, тести. Критерії оцінювання кожного виду завдань див. у робочій програмі навчальної дисципліни.
Мова викладання
українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни