Писемне мовлення
Освітня програма: Українська мова та переклад (для іноземців) (мова навчання українська)
Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології
Назва дисципліни
Писемне мовлення
Код дисципліни
ОК.23
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
ПРН 1. Вільно спілкуватися з професійних питань із фахівцями та нефахівцями державною та іноземною мовами усно й письмово, використовувати їх для організації ефективної міжкультурної комунікації
ПРН 7. Розуміти основні проблеми філології та підходи до їх розв’язання із застосуванням доцільних методів та інноваційних підходів.
ПРН 11. Знати принципи, технології і прийоми створення усних і письмових текстів різних жанрів і стилів державною та іноземною мовами.
ПРН 14. Використовувати українську мову в усній та письмовій формі, у різних жанрово-стильових різновидах і регістрах спілкування (офіційному, неофіційному, нейтральному), для розв’язання комунікативних завдань у побутовій, суспільній, навчальній, професійній, науковій сферах життя.
Форма навчання
Дистанційне навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Успішне опанування практичного базового курсу української мови, що викладався протягом навчання на підготовчому відділенні для іноземних студентів.
Зміст навчальної дисципліни
Мета дисципліни – досягнення студентами належного рівня володіння науковим стилем української мови на матеріалі, близькому профілю майбутньої спеціальності, розвиток навичок та вмінь змістового аналізу наукових текстів, що сприятиме досконалому володінню мовою в усіх сферах комунікативної діяльності; підготовка іноземних студентів до слухання спеціальних теоретичних дисциплін. Дисципліна дає уявлення про науковий стиль мовлення сучасної української мови, його лексико-граматичні особливості; знайомить із загальнонауковою та спеціальною лінгвістичною термінологією, характерними синтаксичними структурами; спрямована на формування елементарних практичних навичок, необхідних у комунікативних ситуаціях освітньої сфери спілкування: для читання наукової літератури за спеціальністю, слухання і конспектування лекцій, написання наукових робіт.
Рекомендована та необхідна література
Дерба С. М., Любчевська-Сокур В. О. Науковий стиль мовлення: навчальний посібник з української мови для іноземних студентів. Київ : Фенікс, 2014. 212 с.
Овдіюк В. Письмове мовлення: навчальний посібник з української мови для іноземних студентів. Київ : КНУ імені Тараса Шевченка, 2015. 64 с.
Скиба Н. Г. Українська мова для студентів-іноземців. Наукове мовлення. Київ : Логос, 2015. 135 с.
Українська мова за професійним спрямуванням: навчальний посібник для студентів вищих навчальних закладів / за ред. С. О. Карамана, О. А. Копусь. Київ : Літера ЛТД, 2013. 544 с.
Українська мова за професійним спрямуванням: Практикум: навчальний посібник. Київ : Академія, 2012. 272 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Методи навчання: практичні методи (розповідь - пояснення, виконання усних і письмових вправ, письмовий переказ тексту та ін.). Навчальне конспектування, реферування.
Форми навчання: практичні заняття, самостійна робота.
Методи та критерії оцінювання
Методи оцінювання: усна відповідь,
поточна письмова
робота, МКР.
Критерії оцінювання кожного виду завдань див. у робочій програмі навчальної дисципліни.
помилок.
Мова викладання
українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Вікторія
Олександрівна
Любчевська-Сокур
Кафедра української філології для іноземних громадян
Навчально-науковий інститут філології
Навчально-науковий інститут філології
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Кафедра української філології для іноземних громадян
Навчально-науковий інститут філології