Основи китайської діалектології

Освітня програма: Китайська мова і література та переклад, англійська мова

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології

Назва дисципліни
Основи китайської діалектології
Код дисципліни
ДВС. 1.09
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
7 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПРН9, ПРН25.1. Повний перелік результатів навчання за освітньою програмою подано у пункті "Профіль програми".
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1) успішне опанування курсів «Східна мова: просунутий рівень», «Лексикологія першої східної мови», «Історія першої східної мови», «Словотвір китайської мови», «Теоретичні аспекти синтаксису китайської мови» тощо; 2) знання теоретичних основ філологічної науки (мовознавства й літературознавства), культурології, історії та географії Китаю; 3) володіння навичками лінгвістичного аналізу оригінальних творів.
Зміст навчальної дисципліни
Мета дисципліни – надати студентам-китаїстам ознайомчу інформацію щодо основних восьми діалектних груп китайської мови, а також поглиблені знання із історії мови, її лексико-граматичних особливостей та сфери використання.На практиці засвоюються принципи та методи аналізу фонетичних, лексичних та граматичних особливостей діалектів китайської мови. Розглядаються такі основні питання: 1) аналіз основних діалектних груп китайської мови, їх фонетичні, лексичні та граматичні особливості; 2) розпізнавання основних діалектів китайської мови; 3) переклад текстів діалектних груп тощо. Дисципліна є однією із вибіркових дисциплін за програмою «Китайська мова і література та переклад, англійська мова» вибіркового блоку «Китаєзнавчі студії: лінгвістика та переклад».
Рекомендована та необхідна література
1. 李如龙。现代汉语方言的萎缩和对策研究. – Режим доступу: https://core.ac.uk/download/pdf/323950786.pdf 2. 方言. – Режим доступу: http://www.fyan8.com. 3. 方言学必须加强应用研究. – Режим доступу: https://core.ac.uk/download/pdf/41454372.pdf 4. 2020年汉语方言研究的新进展与新走向. – Режим доступу: https://www.sinoss.net/2021/0113/99918.html 5. 汉语方言研究70年. – Режим доступу: http://www.cssn.cn/yyx/yyx_xwtt/202001/t20200106_5071875.shtml 6. 李如龙。现代汉语方言的萎缩和对策研究. – Режим доступу: https://core.ac.uk/download/pdf/323950786.pdf
Заплановані освітні заходи та методи викладання
У курсі передбачено такі форми організації навчання: лекційні й практичні заняття, що проводяться з використанням інтерактивних методів навчання, та самостійна робота. Основними видами роботи та, відповідно, об’єктами семестрового контролю є: відповідь на практичному занятті, модульна контрольна робота з відкритими відповідями, проєктна (пошуково-реферативна) робота, підсумкова робота. Детально заплановані освітні заходи та методи викладання представлені в робочій програмі дисципліни, оприлюдненій на офіційному сайті Навчально-наукового інституту філології.
Методи та критерії оцінювання
Контроль знань здійснюється за системою ECTS, яка передбачає дворівневе оцінювання засвоєного матеріалу, зокрема теоретичної підготовки, що складає 40% від загальної оцінки, та практичної підготовки, що складає 60% загальної оцінки. Семестрову кількість балів формують бали, отримані студентом за аудиторну роботу та за самостійну роботу; у підсумку: у максимальному вимірі 100 балів, у мінімальному вимірі 60 балів. Завершується дисципліна заліком, який виставляється за результатами роботи студента впродовж усього семестру і не передбачає додаткових заходів оцінювання. Критерії оцінювання представлені в робочій програмі дисципліни, оприлюдненій на офіційному сайті Навчально-наукового інституту філології.
Мова викладання
українська, китайська