Історія римської літератури (4 семестр)

Освітня програма: Класична філологія та англійська мова

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології

Назва дисципліни
Історія римської літератури (4 семестр)
Код дисципліни
ННД.28
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
4 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
ПРН 8. Знати й розуміти систему давньогрецької, латинської та іноземної мов, загальні властивості літератури як мистецтва слова, історію давньогрецької і латинської мов та літератур, вміти застосовувати ці знання у професійній діяльності. ПРН 11. Знати принципи, технології і прийоми створення усних і письмових текстів різних жанрів і стилів державною, класичними та іноземною мовами. ПРН 13. Аналізувати й інтерпретувати твори античної літератури, визначати їхню специфіку й місце в літературному процесі. ПРН 15. Здійснювати лінгвістичний, літературознавчий та спеціальний філологічний аналіз текстів різних стилів і жанрів давньогрецької і латинської мов. ПРН 22. Усвідомлювати роль та місце класичних мов та літератур у контексті європейського лінгвокультурного простору, в стратегіях розвитку новітньої наукової парадигми та сучасної цивілізації.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1) успішне опанування навчальних дисциплін «Вступ до літературознавства», «Вступ до класичної філології», « Історія давньогрецької літератури» та «Латинська мова (перший-третій семестри )»; 2) знання загальних відомостей про історико-культурний контекст античності, основ літературознавчої термінології, основ давньогрецької та давньоримської міфології, базового обсягу літератури давньогрецької літератури, основ латинської мови. 3) володіння базовими вміннями і навичками відстежування еволюції родів літератури, античних сюжетів та образів, здійснення аналізу та інтерпретації літературних творів.
Зміст навчальної дисципліни
Мета дисципліни –підготовка фахівців філологічного профілю, які б ґрунтовно володіли теоретичними основами і практичними навичками здійснення оцінки, аналізу й інтерпретації творів давньоримської літератури із залученням оригінальних текстів. Анотація навчальної дисципліни. У межах дисципліни розглядаються закомірності літературного процесу Давнього Риму, генеза та еволюція родів, жанрів та стилів давньоримської літератури, проблематика та художній світ римського епосу, історіографічної прози, римської поезії та роману, вплив римської літературної традиції на розвиток світової літератури; аналізуються основні твори представників давньоримської літератури із залученням оригінальних текстів; вивчаються методи та техніки літературознавчого аналізу та інтерпретації творів римської античності.
Рекомендована та необхідна література
Бєлаш Г.О. Історія античної літератури:навч. посібник / Г.О.Бєлаш.–Київ: ЦНЛ, 2012. –236с. Гальчук О. В. «...Не минає міт!»: античний текст у поетичному просторі українського модернізму 1920−1930-х років. Чернiвцi : Книги-XXI, 2013. 552 с. Давньоримська література: у 2 кн.–Київ: Грамота, 2005. –Кн.1–472 с. Давньоримська література:у 2кн.–Київ: Грамота, 2005.–Кн.2. –576 с. Зеров М. К. Антологія римської поезії / Упоряд. І. В. Хроненко. Київ : Українські пропілеї, 2016. 446 с. Ковбасенко Ю. І. Антична література. 4-те вид. Київ : Київський університет імені Бориса Грінченка, 2015. 256 с. Мегела І.П. Історія Римської літератури: монографія/ І.П. Мегела. –Київ:ЧДУ ім. Петра Могили, 2009. –718 с.319 Пащенко В. І., Пащенко Н. І. Антична література. Київ : Либідь, 2001. 718 с. Підлісна Г.Н. Антична література для всіх і кожного /Г.Н. Підлісна.–Київ: Техніка, 2004. –384с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, практичне заняття, контрольна робота з відкритими відповідями, самостійна робота та творче завдання.
Методи та критерії оцінювання
Підсумкове оцінювання: залік. Семестрову кількість балів формують бали, отримані студентом у процесі засвоєння матеріалу з усього навчального курсу. Загальна оцінка за семестр складається із балів, отриманих за аудиторну роботу (усні відповіді, доповнення та участь в дискусіях на лекціях і семінарах, контрольна робота з відкритими відповідями), самостійні творчі роботи (реферат, презентація) та підсумкову контрольну роботу. Усі види робіт за семестр мають у підсумку: ● у максимальному вимірі 100 балів, ● у мінімальному вимірі 60 балів. Підсумкова контрольна робота у формі тестів: РН 1.1-1.5; РН 2.3, 2.5; РН 4.1-4.5 – 12/20 балів.
Мова викладання
українська