Психологія самопізнання і саморегуляції
Освітня програма: Психологія маг заочна Юрчинська
Структурний підрозділ: Факультет психології
Назва дисципліни
Психологія самопізнання і саморегуляції
Код дисципліни
ОНД.09
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
ПР4. Робити психологічний прогноз щодо розвитку особистості, груп, організацій. ПР5. Розробляти програми психологічних інтервенцій (тренінг, психотерапія, консультування тощо), провадити їх в індивідуальній та груповій роботі, оцінювати якість. ПР9. Вирішувати етичні дилеми з опорою на норми закону, етичні принципи та загальнолюдські цінності.
Форма навчання
Заочна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1) знання основних теоретико-методологічних (принципи, категорії, напрями) та методичних засад вивчення психіки особистості;
2) володіння матеріалом з історії філософії і психології за тематичним напрямом – свідомість та самосвідомість особистості і матеріалом з психології особистісного зростання;
3) вміння користуватись базовими поняттями «активність», «психічні стани», «цінності», по відношенню до самопізнання і самоставлення.
Зміст навчальної дисципліни
Дана навчальна дисципліна присвячена вивченню теоретичних і методичних засад самопізнання і саморегуляції, як психологічних конструктів, їх сутності, психологічних вимірів, основних теорій і концепцій; проблем психології саморозуміння і самоприйняття, саморегуляції, пошуку власних ресурсів. Дана дисципліна покликана показати важливість технологій самоаналізу та саморегуляції в самопізнанні власної індивідуальності в практиці психологічної допомоги і самодопомоги.
Дисципліна складається з двох частин: 1 частина. Самопізнання як психологічна категорія: Самопізнання, саморозуміння, самоставлення. Саморегуляція: підходи структура, види. 2 частина. Шляхи самопізнання та саморегуляції. Методи психологічного самопізнання та саморегуляції. Самоаналіз в самопізнанні. Саморегуляція психічних станів. Шлях самоприйняття. Самозміна.
Рекомендована та необхідна література
1. Іваненко Б.Б. Саморегуляція особистості: навч. посібн. Київ: ФОП ЯмчинськийО.В. 2020. 131с.
2. Кириленко Т.С. Пошук гармонії. Емоційне переживання та стани особистості. Монографія. //К.КНУ ВПЦ Київський університет. 2004.
3. Кириленко Т.С. Психологія самопізнання: Навч.посіб. / Т.С.Кириленко, О.А.Льошенко. – К. -2015. – 191с.
4. Гуменюк О. Психологія Я-концепції. К.2004.
5. Титаренко Т. М. Життєвий світ особистості. – К. 2004
Заплановані освітні заходи та методи викладання
лекція, семінарське заняття, самостійна робота, бліц-опитування, аналітична доповідь, дискусії, письмова робота
Методи та критерії оцінювання
1. Усна відповідь (опитування, виступ на семінарі, участь в обговоренні та дискусіях, доповнення): РН1.1; РН1.2, РН1.3, РН1.4, РН1.5, РН2.1, РН3.1, РН3.2 – 40/24 балів; 2. Аналітична доповідь, дискурс: Р21.2, РН2.3, РН2.4, РН 3.2, РН4.1, РН4.2 – 30/18 балів; 3. Письмова практична робота: РН2.3, РН2.4, РН2.5, РН3.1, РН4.2 – 30/18 балів
Підсумкове оцінювання у формі екзамену: максимальна кількість балів на екзамені - 40 балів, мінімальна кількість балів, які додаються до семестрових – 24 бали. Студенти, які набрали впродовж семестру сумарно меншу кількість балів ніж критично- розрахунковий мінімум – 20 балів до складання екзамену не допускаються. Рекомендований мінімум для допуску до екзамену – 38 балів.
Шкала відповідності оцінок
Відмінно / Excellent 90-100
Добре / Good 75-89
Задовільно / Satisfactory 60-74
Незадовільно / Fail 0-59
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни