Соціально-психологічна експертиза в соціальній роботі

Освітня програма: Соціальна робота маг

Структурний підрозділ: Факультет психології

Назва дисципліни
Соціально-психологічна експертиза в соціальній роботі
Код дисципліни
ОК. 07
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПР2, ПР3, ПР6, ПР11, ПР14, ПР17. Повний перелік результатів навчання за освітньою програмою подано у пункті "Профіль програми".
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Знати теоретико-методологічні засади соціальної роботи; особливості соціономічних процесів, шляхів забезпечення успішної та ефективної опіки, допомоги, діагностики і реабілітації в різні періоди становлення соціальної роботи; нормативні та законодавчі документи щодо соціальної роботи; 2. Вміти планувати соціальну роботу, усвідомлювати мету та конкретизувати її в завданнях; чітко визначати зміст, основні форми та методи соціальної діяльності, опіки та допомоги в різні історичні періоди; розпізнавати актуальні для сьогодення форми і методи соціальної роботи; систематизувати погляди, ідеї, факти для формування теоретичних і практичних доробок;
Зміст навчальної дисципліни
В результаті вивчення дисципліни студенти мають засвоїти основні експертні моделі в системі освіти, сформувати вміння застосовувати набуті знання у практичній професійній діяльності. В рамках курсу передбачено вивчення предметної, проектно-програмної, споживчої, прогностичної та ситуативної експертизи, трансформації соціального інституту освіти. Студенти дізнаються про соціальні інновації в освіті, моделі простору взаємодії в навчальних ситуаціях, розглянуть психологічні механізми оцінки і оціночної діяльності та орієнтовні операціональні схеми психологічної експертизи.
Рекомендована та необхідна література
1. Швалб А. Ю. Експертиза кваліфікаційного рівня ведучого тренінгу з використанням таблиці диференційованих критеріїв / А. Ю. Швалб, К. Виноградова // Проблеми екстремальної та кризової психології. - 2015. - Вип. 18. - С. 252-259. 2. Швалб Ю. М. Екологія життєвого простору людини. Київ. 2020. 308 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
лекція, семінари, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Порядок організації оцінювання здійснюється протягом семестру у ході виконання студентами : 1. Творчі та репродуктивні завдання з самостійної роботи – до 10 балів за кожне 2. Підготовка доповідей та рефератів – до 10 балів за кожне 3. Модульна контрольна робота – до 20 балів - підсумкове оцінювання у формі заліку – до 40 балів За результатами роботи протягом семестру студент отримує підсумкову оцінку за 100-бальною системою, яка розраховується як накопичене оцінок за модуль у семестрі та оцінки за залік за наступною формулою: Змістовий модуль ( 30-60 балів) + Комплексний підсумковий модуль (залік) (0-40 балів)= Разом (підсумкова оцінка) (36 - 100 балів) Шкала відповідності оцінок Відмінно 90-100 Добре 75-89 Задовільно 60-74 Незадовільно 0-59 Зараховано 60-100 Не зараховано 0-59
Мова викладання
українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни