Дослідницькі моделі та інтерпритації в соціальній роботі

Освітня програма: Соціальна робота маг

Структурний підрозділ: Факультет психології

Назва дисципліни
Дослідницькі моделі та інтерпритації в соціальній роботі
Код дисципліни
ОК.19
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПР 1. Розв’язувати складні задачі і проблеми, що потребують оновлення й інтеграції знань в умовах неповної / недостатньої інформації та суперечливих вимог. ПР 2. Критично оцінювати результати наукових досліджень і різні джерела знань про практики соціальної роботи, формулювати висновки та рекомендації щодо їх впровадження. ПР 4. Показувати глибинне знання та системне розуміння теоретичних концепцій, як із галузі соціальної роботи, так і з інших галузей соціогуманітарних наук. ПР 14. Визначати методологію прикладного наукового дослідження та застосовувати методи кількісного та якісного аналізу результатів, у тому числі методів математичної статистики.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Знати основні форми пізнання: буденне, наукове, догматичне та ін..; відмінності між буденним та науковим світоглядом; особливості та логіку утворення понять; доцільність розробки і використання парадигм і теорій; поняття наукового феномена і факту; відмінності між прикладним та науковим дослідженням. 2. Вміти: формулювати наукову проблему, визначати предмет і задачі дослідження; здійснювати оцінку доцільності висновків, отриманих з психологічних досліджень; розробляти і планувати дослідження для вирішення психологічних проблем, використовуючи відповідні методи дослідження; аналізувати результати та узагальнювати висновки дослідження на основі параметрів конкретних методів дослідження.
Зміст навчальної дисципліни
Метою викладання навчальної дисципліни є формування у студентів культури організації процесів наукового пізнання та розуміння позиції дослідника, необхідних для професійного становлення соціального працівника. Курс висвітлює методологічні принципи досліджень у соціальній роботі, а також формує у студентів розуміння науки як соціального інституту, системи знать та технологічних аспектів організації дослідження. Магістр соціальної роботи повинен здійснювати такий вид професійної діяльності, як дослідницька. Для цього дослідна робота магістра передбачає застосування різних способів вирішення дослідницьких завдань, всебічний аналіз, структурування, оцінку соціальної інформації, виділення в ній головного, діагностику, прогнозування, проектування і моделювання соціальних процесів і явищ у системі соціального захисту населення
Рекомендована та необхідна література
Данильян О. Г. Організація та методологія наукових досліджень : навч. посіб. / О. Г. Данильян, О. П. Дзьобань. – Харків, 2017. – 448 с. Кузь О. М. К Філософія науки : навчальний посібник / О. М. Кузь, В. Ф. Чешко. – Харків : ХНЕУ ім. С. Кузнеця, 2017. – 172 с. Філософія науки : підручник / І. С. Добронравова, Л. І. Сидоренко, В. Л. Чуйко та ін. ; за ред. І. С. Добронравової. – К. : ВПЦ "Київський університет", 2018. – 255 с Швалб Ю. М. Екологія життєвого простору людини. Київ. 2020. 308 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
лекція, семінарське заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Порядок організації оцінювання здійснюється протягом семестру у ході виконання студентами : 1. Творчі та репродуктивні завдання з самостійної роботи – до 10 балів за кожне 2. Підготовка доповідей та рефератів – до 10 балів за кожне 3. Модульна контрольна робота – до 20 балів - підсумкове оцінювання у формі заліку – до 40 балів За результатами роботи протягом семестру студент отримує підсумкову оцінку за 100-бальною системою, яка розраховується як накопичене оцінок за модуль у семестрі та оцінки за залік за наступною формулою: Змістовий модуль ( 30-60 балів) + Комплексний підсумковий модуль (залік) (0-40 балів)= Разом (підсумкова оцінка) (36 - 100 балів) Шкала відповідності оцінок Відмінно 90-100 Добре 75-89 Задовільно 60-74 Незадовільно 0-59 Зараховано 60-100 Не зараховано 0-59
Мова викладання
українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни