Основи психолінгвістики

Освітня програма: Політична психологія

Структурний підрозділ: Факультет психології

Назва дисципліни
Основи психолінгвістики
Код дисципліни
ДВС.3.10.01
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
7 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
ПР 1. Аналізувати та пояснювати психічні явища, ідентифікувати психологічні проблеми та пропонувати шляхи їх розв’язання. ПР 2. Розуміти закономірності та особливості розвитку і функціонування психічних явищ в контексті професійних завдань. ПР 10. Формулювати думку логічно, доступно, дискутувати, обстоювати власну позицію, модифікувати висловлювання відповідно до культуральних особливостей співрозмовника.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
- Знання основ загальної, експериментальної, диференціальної, соціальної та етнокультурної психології, психодіагностики, психології особистості та психології розвитку, психологічного консультування та психотерапії. - Вміння добирати і застосовувати дослідницькі та психодіагностичні методи, аналізувати узагальнювати і систематизувати результати психологічних досліджень, адекватно застосовувати науковий понятійний апарат. - Володіння елементарними навичками визначати, аналізувати та пояснювати психічні явища; володіння навичками пошуку, обробки та аналізу інформації, використання інформаційних та комунікативних технологій.
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна «Основи психолінгвістики» - належить до переліку вибіркових; - спрямована на вивчення закономірностей мовленнєвої поведінки людини та її мовної продукції, психологічних особливостей мовної особистості, закономірностей та механізмів психолінгвістичного впливу; - знайомить з методологічними, теоретичними і прикладними основами сучасної психолінгвістики, феноменами мовленнєвої діяльності та мовної особистості, методами сучасної психолінгвістики - формує практичні навички психолінгвістичного аналізу мовлення - складається з трьох змістових частин: 1-а присвячена аналізу мовленнєвої діяльності з огляду на базові положення психолінгвістики; 2-а – вивченню психологічних особливостей мовної особистості, закономірностей оволодіння мовою та формування мовленнєвої діяльності, формування мовленнєвого індивідуального стилю; 3-я – методам психолінгвістичного дослідження та психолінгвістичного впливу.
Рекомендована та необхідна література
Засєкіна Л. В., Засєкін С. В. Вступ до психолінгвістики. Навчальний посібник. Острог: Видавництво Національного університету «Острозька академія», 2002. 168 с. Куранова С. І. Основи психолінгвістики: навч. посіб. К.: ВЦ «Академія», 2012. 208 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, семінарське заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Оцінка формується як сума усіх балів, набраних упродовж семестру. Усні відповіді (виступ на семінарі, участь в обговоренні та дискусіях, доповнення): 30/18 балів Практичні роботи: 30/18 балів Творча самостійна робота: 30/18 балів Підсумкова контрольна робота: 10/6 балів Максимальна кількість балів за роботу протягом семестру дорівнює 100. Підсумкове оцінювання проводиться у формі заліку. 0-59 – не зараховано; 60-100 залік
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни