Динаміка соціальних характеристик постраждалих спільнот
Освітня програма: Соціальна реабілітація
Структурний підрозділ: Факультет психології
Назва дисципліни
Динаміка соціальних характеристик постраждалих спільнот
Код дисципліни
ОК 11.
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
ПР 10. Аналізувати соціальний та індивідуальний контекст проблем особи, сім’ї, соціальної групи, громади, формулювати мету і завдання соціальної роботи, планувати втручання в складних і непередбачуваних обставинах відповідно до цінностей соціальної роботи. ПР 12. Оцінювати соціальні наслідки політики у сфері прав людини, соціальної інклюзії та сталого розвитку суспільства, розробляти рекомендації стосовно удосконалення нормативно-правового забезпечення соціальної роботи. ПР 16. Розробляти соціальні проекти на високопрофесійному рівні. ПР 17. Самостійно будувати та підтримувати цілеспрямовані, професійні взаємини з широким колом людей, представниками різних спільнот і організацій, аргументувати, переконувати, вести конструктивні переговори, результативні бесіди, дискусії, толерантно ставитися до альтернативних думок.
Форма навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати поняття громади, їх роль та місце в системі розвитку благополуччя населення; володіння базовими знаннями щодо кількісних та якісних методів дослідження.
Зміст навчальної дисципліни
Мета дисципліни – формування уявлення про теоретико-методологічні основи дослідження і оцінки соціальної ситуації постраждалих спільнот; стимулювання інтересу до вивчення технологій оцінки потреб та громади; підвищення рівня компетентності магістрів зі складання програм оцінки соціальної ситуації спільноти та пошуку оптимальних шляхів до створення програм та проєктів з задоволення потреб громади.
Дисципліна покликана сформувати розуміння значимості громад, вміння збору та аналізу даних для виявлення актуальних потреб членів спільноти та організація діяльності з їх задоволення.
Рекомендована та необхідна література
Матеріали вступного семінару “Організація системи соціальної підтримки населення в ОТГ” – Київ 2018 – 68с.
Оцінка існуючих моделей та практик соціальної роботи та соціальних послуг на рівні громади. Аналітичні матеріали. Група експертів група: Кияниця Зінаїда Петрівна, Мельничук Лариса Михайлівна, Пєтушкова Лариса Антонівна – Київ 2017. – 84 с.
Посібник з моніторингу та оцінювання надання соціальних послуг в Україні / Щербань С., Шейко Р., Левкіна Г. — Харків: ХІСД, 2017 — 112с.
Посібник із визначення потреб населення об’єднаної територіальної громади у соціальних послугах / Практичні рекомендації — Київ, 2019.
Семигіна Т. Сучасна соціальна робота. Київ: Академія праці, соціальних відносин і туризму, 2020. 275 с.
Соціальні послуги у територіальних громадах України: інновації правового регулювання / Семигіна Т. В. – Вісник АПСВТ, 2019, No 4 –65-75 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
лекція, семінарське заняття, самостійна робота, практичні завдання, обговорення, дискусія, презентація.
Методи та критерії оцінювання
Опитування – 4 балів
Опрацювання нормативно-правових документів – 3 бали
Презентація – 20 балів
Дискусія – 3 бали
Опрацювання практичних завдань - 10 балів
Модульна та підсумкова контрольна робота– 20 балів.
Залік – 40 балів .
Підсумкове оцінювання:залік.
Шкала відповідності
Зараховано / Passed 60-100
Не зараховано / Fail 0-59
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни