Асистентська практика
Освітня програма: Соціальна педагогіка маг
Структурний підрозділ: Факультет психології
Назва дисципліни
Асистентська практика
Код дисципліни
ОК 19
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
6
Результати навчання
ПРН-2. Критично оцінювати результати наукових досліджень і різні джерела знань про практики соціальної роботи, формулювати висновки та рекомендації щодо їх
впровадження. ПРН-7. Застосовувати загальне та спеціалізоване програмне забезпечення для вирішення професійних задач та здійснення наукового дослідження.
ПРН-9. Виконувати рефлексивні практики в контексті цінностей соціальної роботи, відповідальності, у тому числі для запобігання професійного вигорання. ПРН-13. Демонструвати ініціативу, самостійність, оригінальність, генерувати нові ідеї для розв’язання завдань професійної діяльності.
Форма навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати: методологічні основи організації та проведення навчальних занять; Вміти: розробляти плани проведення навчальних занять, планувати час для опрацювання тематичного та практичного матеріалу, проводити навчально-методичні бесіди зі студентами за тематичними напрямами, формувати позитивний соціально-психологічний клімат в аудиторії. Володіти: інформаційно-комунікаційними технологіями навчання, особливостями організації методичної діяльності в студентському середовищі.
Зміст навчальної дисципліни
Мета дисципліни – практична реалізація професійних знань з методики викладання теорії та практики соціальної педагогіки, набуття досвіду викладацької діяльності. Асистентська практики передбачає активну та безпосередню участь у здійсненні навчального процесу студентом (проведення лекційних, семінарських, практичних занять, відвідування занять науково-педагогічних працівників та колег-практикантів), підготовку письмових рецензій на проведені відкриті заняття. У процесі проходження асистентської практики, студент здійснює науково-методичну роботу, проходить процес практичної самопідготовки та отримує індивідуальні завдання, які виконуються згідно з планом практики.
Рекомендована та необхідна література
1. Активні форми взаємодії викладача і студентів у навчально-виховному процесі вищої школи : організаційно-методичні аспекти : навчально-методичний
посібник [для викладачів і наставників академічних груп] / О.О.Дем’яненко. – Біла Церква, 2019. – 35 с.
2. Болонський глосарій [Електронний ресурс].
3. Вайноло Р.Х. Методика викладання дисциплін соціально-педагогічного циклу. Навч. посіб. – К.: Центр учбової літератури, 2017. – 140 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, семінарське заняття, завдання з самостійної роботи студента. Опитування, дискусія, практичне (індивідуальне та групове) завдання.
Методи та критерії оцінювання
Результати проходження асистентської практики студентами оцінює комісія в складі науково-педагогічних працівників кафедри. Оцінка виставляється за кожен вид роботи, а саме: - за навчальну роботу 0-45 балів (якість проведених студентом власних занять; кількість відвіданих занять викладачів та інших практикантів кафедри, участь в рефлексії), з них 10-27 бали - керівник, 7-18 балів - під час диференційованого заліку; - за методичну роботу 0-45 балів (якість методичних та практичних матеріалів), з них 10-27 - керівник практики, 7-18 балів - під час диференційованого заліку; - оформлення звітної документацій. 0-10 балів, з них 2-6 балів — керівник практики, 1 -4 бали - під час диференційованого заліку. Загальна оцінка виставляється як сума балів з навчальної та методичної роботи студента-практиканта, а також зі звіту про асистентську практику.
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни