Арт-методи у соціальній роботі

Освітня програма: Соціальна робота бак

Структурний підрозділ: Факультет психології

Назва дисципліни
Арт-методи у соціальній роботі
Код дисципліни
ВБ.10.02
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
5 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
5
Результати навчання
ПР1. Здійснювати пошук, аналіз і синтез інформації для розв’язування професійних завдань і встановлювати причинно-наслідкові зв’язки між соціальними подіями і явищами. ПР4. Формувати власні обгрунтовані судження на основі аналізу соціальної проблеми. ПР7. Використовувати програмне забезпечення у ході розв'язання професійних завдань. ПР10. Аналізувати соціально-психологічні процеси в малих та великих групах. ПР14. Самостійно визначати ті обставини, у з’ясування яких потрібна соціальна допомога. ПР16. Застосовувати методи менеджменту для організації власної професійної діяльності та управління діяльністю соціальних робітників і волонтерів, іншого персоналу. ПР17. Встановлювати і підтримувати взаємини із клієнтами на підгрунті взаємної довіри та відповідно до етичних принципів і стандартів соціальної роботи, надавати їм психологічну підтримку і наснажувати клієнтів.
Форма навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Знати основні поняття та категоріальний апарат дисциплін «Теорія соціальної роботи», «Вікові особливості клієнтських груп», «Практична психологія в соціальній роботі», «Педагогіка»; технології соціальної роботи з сім’єю, дітьми та молоддю; форми і методи соціальної роботи в кризових ситуаціях; етичні принципи соціальної роботи з клієнтом. 2. Вміти аналізувати складні життєві ситуації клієнтів; надавати первинну психосоціальну підтримку у роботі з клієнтом; правильно застосовувати методи соціальної роботи із сім’єю; застосовувати отримані знання в практичній сфері. 3. Володіти первинними навичками в сфері мистецтв
Зміст навчальної дисципліни
Метою дисципліни є формування у майбутніх фахівців з соціальної роботи компетентностей у царині вирішення головного завдання соціальної роботи, яке полягає у активізації ресурсів, наснаження та підтримка клієнта, зокрема залучаючи до вирішення таких завдань мистецьких методів в соціальній роботі як додаткового ресурсу у роботі як із індивідуальним випадком, так і у груповій роботі, за допомогою якого здійснюється вирішення завдань щодо встановлення стійкого позитивного контакту із клієнтами, зняття емоційної напруги, розширення меж світогляду клієнтів, уточнення результатів діагностики психологічних та соціально-психологічних проявів у «проблемній зоні» клієнта, актуалізація ресурсного потенціалу особистості клієнтів і залучення їх до практик творчого ставлення до повсякденного життя.
Рекомендована та необхідна література
1. Полторак Л.Ю. Арт-терапія в соціальній роботі : навчальнийпосібник. Херсон : ФОП Грінь Д.С., 2014. 152 с. 2. Методи та технології роботи соціального педагога: навч. посіб. / С. П. Архипова, Г. Я. Майборода, О. В. Тютюнник. Киїі, Слово,2011. 493 с. 3. Вознесенська О. Л., Сидоркіна М. Ю. Арт-терапія у подоланні психічної травми: Практичний посібник. Київ, Золоті ворота, 2015. 198 с. 4. Практичні аспекти використання музикотерапії в комплексній реабілітації учасників антитерористичної операції. Методичні рекомендації / О. В. Друзь, О. З. Безклинська, Г. З. Мороз, І. О. Черненко та ін. Київ, ТзОВ «Растр-7», 2015. 20 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, семінарське заняття, навчальне, творче репродуктивне завдання (презентація, доповідь), проект
Методи та критерії оцінювання
Усні відповіді, практичні завдання, презентація, доповіді, проект Максимальна кількість балів за семестр 100 балів. Форма проведення заліку усна відповідно до поданих проектів, презентацій, доповідей. Мінімальна кількість балів допуску до заліку 40 балів. Форма підсумкового контролю – залік. Організація оцінювання: Залік виставляється за результатами роботи студента впродовж семестру. Студенти, які впродовж семестру набрали сумарно меншу кількість балів ніж 60, але більшу ніж критично-розрахунковий мінімум - 40 балів, складають залік. Залік оцінюється максимум у 20 балів. Студенти, які набрали впродовж семестру сумарно меншу кількість балів ніж критично- розрахунковий мінімум – 40 балів до складання заліку не допускаються. Рекомендований мінімум для допуску до заліку 40 балів. Шкала відповідності оцінок: 0-59 – не зараховано; 60-100 – зараховано.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни