Основи соціального проектування
Освітня програма: Соціальна робота бак
Структурний підрозділ: Факультет психології
Назва дисципліни
Основи соціального проектування
Код дисципліни
ОК.48
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
5 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
ПР 3., ПР 10., ПР14., ПР17.
Повний перелік результатів навчання за освітньою програмою подано у пункті "Профіль програми"
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати: різницю між звичайною та проектною діяльністю; основні форми організаційної структури проектів, підходи до планування та контролю проектів, значення та зміст управління проектами, загальні характеристики управління соціальними проектами, основні критерії доцільності соціальних проектів; технічні та організаційні підходи до соціальних проектів, фази впровадження та здійснення проектів.
Вміти: визначати цілі та завдання проекту, формувати обґрунтування доцільності соціального проекту; планувати ресурси, витрати та проектний бюджет, складати графік реалізації проекту та контролювати його перебіг на протязі всього проектного циклу; розробляти організаційну структуру соціальних проектів та визначати основні вимоги щодо неї; аналізувати ефективність управління проектами та визначати критерії ефективності соціальних проектів; аналізувати ризики по досяжності результатів проектів та приймати рішення щодо розгортання проектів; формувати, організовувати та управляти проектною командою.
Зміст навчальної дисципліни
Метою дисципліни є формування у студентів системи теоретичних та прикладних знань то методи, техніку, інструментарій та стандарти створення та управління проектами в усіх секторах соціальної роботи, здобуття навичок управління розробкою та організації соціальних проектів. Сучасне соціальне проектування покликане вирішувати проблеми на глобальному рівні. Дана навчальна дисципліна дає можливість студентам ознайомитися із сутністю та значенням проектної діяльності, визначити інструментарій для організації та управління соціальними проектами, набути досвід побудови власних соціальних проектів для вирішення актуальних соціальних проблем сьогодення.
Рекомендована та необхідна література
1. Безпалько О.В. Соціальне проектування: навч. посіб. [Електронний ресурс]/ О.В. Безпалько. – К., 2010. – 127 с. – Режим доступу: http://elibrary.kubg.edu.ua/2615/1/O_Bezpalko_SP_IL_KUBG.pdf
2. БогоявленськаЮ.В.Проектний аналіз. Навч. Посіб.- К., 2004. – 336с.
3. Кобиляцький Л.С. Управління проектами: Навч. посіб. – К.: МАУП, 2002. – 200 с.
4. Науковий супровід, моніторинг та оцінка ефективності соціальних проектів / О.О.Яременко, О.Р.Артюх, О.М.Балакірєва та ін. – К.:ДЦССМ, 2002. – 132с.
5. Nikonchuk A.S. Social'no-pedagogicheskij proekt: prosto o slozhnom. // Sacіal'na-pedagogіchnaja rabota. Chasopis. - №1. – 2000. – S.45-54.
6. Plyshevskij V.G. Prognozirovanie, proektirovanie i modelirovanie v social'noj rabote. – M.: Social'no-tehnologicheskij institut MGUS, 2001. – 95s.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, семінарське заняття, практичні завдання, обговорення дискусійних питань
Методи та критерії оцінювання
Усні відповіді , практичні завдання, проекти, екзамен.
Максимальна кількість балів за семестр 60 балів. Форма проведення екзамену письмова, відповідно до екзаменаційних білетів. Мінімальна кількість балів допуску до екзамену 36 балів. Кількість балів набраних за семестр оголошується попередньо.
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни