Соціальна андрогогіка

Освітня програма: Соціальна педагогіка бак

Структурний підрозділ: Факультет психології

Назва дисципліни
Соціальна андрогогіка
Код дисципліни
ВБ 2.2.
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
5 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
ПРН2. ПРН5. ПРН8. ПРН10. ПРН12. ПРН17. ПРН19. ПРН22. ПРН23. ПРН26. Повний перелік результатів навчання за освітньою програмою подано у пункті "Профіль програми". ПРН28.
Форма навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Студент повинен знати: предмет, мету, завдання, технології соціальної педагогіки; систему соціально-педагогічної роботи з різними клієнтськими групами в Україні та світі; особливості роботи мережевих професійних спільнот. Студент повинен вміти: працювати в групі, раціонально використовувати час, чітко розподіляти доручення з метою отримання максимального результату; орієнтуватися в пошукових системах глобальних комп'ютерних мереж, вибираючи терміни для формулювання запиту і стратегію пошуку; вибирати інформаційні ресурси згідно виробленим або вказаним критеріям; критично аналізувати одержувану інформацію, виділяти в ній найбільш істотне; співвідносити і систематизувати отримані знання та практичний досвід з досліджуваної дисципліни. Студент повинен володіти: елементарними навичками: взаємодії з різними клієнтськими групами соціального педагога; регуляторів діяльності та поведінки в групі молодих фахівців.
Зміст навчальної дисципліни
Мета дисципліни –. формування у студентів знань та умінь із теорії та технологій соціальної андрогогіки; нормативно-правовою базою України щодо людей похилого та старечого віку; особливостями системи роботи з людьми похилого та старечого віку в Україні та світі; роллю самостійної роботи та самоосвіти у навчанні людей похилого та старечого віку; застосуванням освітніх технологій щодо роботи з окресленою клієнтською групою. Дисципліна «Соціальна андрогогіка» покликана сформувати знання та уміння з теорії та технологій соціальної андрогогіки, як сфери професійної практичної діяльності соціального педагога в Україні.
Рекомендована та необхідна література
1. Голубенко Т.О. Організація патронажної роботи з людьми похилого віку як складова практики студентів спеціальності «Соціальна робота: освітньо-кваліфікаційний рівень «бакалавр»: метод. рек. / Т.О. Голубенко; Нац. пед. ун-т ім. М.П. Драгоманова, Ін-т соц. роботи та упр. - Київ: НПУ ім. М.П. Драгоманова, 2018. – 134 с. 2. Дернова М. Г. Андрагогічні засади вищої професійної освіти у країнах Євросоюзу: монографія / М. Г. Дернова; [наук. ред. Л. Б. Лук'янова]; Кременчуц. нац. ун-т ім. Михайла Остроградського. - Кременчук: Щербатих О. В. [вид.], 2019. - 500 с. 3. Мацкевіч Ю. Р. Соціальна робота з людьми похилого віку: навч. посіб. для студентів ВНЗ / Ю. Р. Мацкевіч; Держ. ВНЗ «Запоріз. нац. ун-т» М-ва освіти і науки України. - Запоріжжя: ЗНУ, 2014. - 339 с. 4. Соціальна геронтологія: навч. посіб. - Чернівці: [б. в.], 2021. - 264 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, семінарське заняття, завдання з самостійної роботи студента. Опитування, дискусія, практичне (індивідуальне та групове) завдання, модульна контрольна робота.
Методи та критерії оцінювання
Творчі та репродуктивні завдання – 20 балів. Робота та семінарах – 20 балів. Модульна контрольна робота – 20 балів. Залік – 40 балів. Залік зараховується за результатами роботи студента впродовж семестра. Обов’язковим для отримання заліку є виконання модульних контрольних робіт та здобуття сумарно не менше 60 балів. Схема оцінювання: Зараховано (60-100 балів). Не зараховано (0-59 баліів).
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни