Соціологія

Освітня програма: Психологія бак

Структурний підрозділ: Факультет психології

Назва дисципліни
Соціологія
Код дисципліни
ДВС.3.06.01
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
5 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
Форма навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Для ефективного оволодіння знаннями, вміннями і навичками у сфері соціології є опанування студентами основ таких навчальних дисциплін як «Загальна психологія», «Філософія», «Соціально-політичні студії».
Зміст навчальної дисципліни
Мета дисципліни - надання студентам фундаментальних і систематизованих знань про соціологію як науку про суспільство, а також про тенденції розвитку соціальних явищ, відносин і процесів, що відбуваються в сучасному суспільстві у перебігу глобальних змін і суспільних трансформацій. Курс скерований на формування навичок використання понятійного і методичного інструменту соціологічної науки для аналізу складних соціальних об’єктів, явищ і процесів, розуміння напрямів, тенденцій та соціальних механізмів функціонування й розвитку соціальних об’єктів, явищ і процесів, вміння пояснювати соціальні наслідки суспільних змін і соціальних трансформацій.
Рекомендована та необхідна література
Гіденс Е. Соціологія. - К.Основи, 1992. Малес Л. Числові дані як створення гендерних дискусій та дискурсів // Гендер для медій. Підручник із гендерної теорії для журналістики та інших соціогуманітарних спеціальностей. За ред. М.Маєрчик, О.Плахотнік, Г.Ярманової. - К.: Критика, 2017. - (165-175)217с. Соціологія. За ред. С.О.Макеєва. - К., 1999. Електронний ресурс: http://westudents.com.ua/knigi/570-sotsologya-makev-so.html New Imaginaries: Youthful Reinvention of Ukraine's Cultural Paradigm / ed. and translated by Marian J. Rubchak. - New York & Oxford: Berghahn, 2019. https://www.berghahnbooks.eom/title/RubchakNew#toc The Politics of Memory in Poland and Ukraine From Reconciliation to De-Conciliation. 1st Edition Edited By Tomasz Stryjek, Joanna Konieczna-Salamatin Routledge, 2022. - 282 p.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
лекція, семінарське заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
1. Контрольна робота 3 з тем 1 - 7 (тест): 25 балів/ 15 балів. 2. Індивідуальне завдання (есе на тему «Соціологія як наука, особливості сучасних соціологічних досліджень в Україні та світі») 15балів/ 9балів. 3. Оцінювання роботи під час семінарських занять з тем 1 та 7: 40 балів/ 24 бали (усна доповідь 5 балів/3 бали). 4. Підсумкова контрольна робота20 балів / 12 балів підсумкове оцінювання: залік Зараховано / Passed 60-100 Не зараховано / Fail 0-59
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни