Успіхи фізики та астрономії

Освітня програма: Фізика та астрономія

Структурний підрозділ: Фізичний факультет

Назва дисципліни
Успіхи фізики та астрономії
Код дисципліни
ОНД. 04
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Третій
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
1
Результати навчання
РН01. Вільно презентувати та обговорювати з фахівцями і нефахівцями результати досліджень, наукові та прикладні проблеми фізики та астрономії державною та іноземною мовами, кваліфіковано відображати результати досліджень у наукових публікаціях в провідних міжнародних наукових виданнях. РН02. Формулювати і перевіряти гіпотези; використовувати для обґрунтування висновків належні докази, зокрема, результати теоретичного аналізу, експериментальних досліджень і математичного та/або комп’ютерного моделювання, наявні літературні дані. РН03. Розробляти та досліджувати концептуальні, математичні і комп’ютерні моделі процесів і систем, ефективно використовувати їх для отримання нових знань та/або створення інноваційних продуктів у фізиці (астрономії) та дотичних міждисциплінарних напрямах. РН04. Планувати і виконувати експериментальні та/або теоретичні дослідження з фізики (астрономії) та дотичних міждисциплінарних напрямів з використанням сучасних інструментів
Форма навчання
Дистанційне навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати основні закони механіки, тригонометрії, алгебри та фізики в межах загальних курсів університету. Мати базові знання астрономії та фізики. Вміти застосовувати попередні знання в межах початкових курсів математики та фізики. Володіти елементарними навичками обчислення похідних, інтегралів, дій та операціями з векторами, графічно будувати графіки функцій, визначати та розкладати функції в ряди. Мати уявлення про ряд Фур’є.
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна «Успіхи фізики та астрономії» є складовою циклу професійної підготовки фахівців освітньокваліфікаційного рівня “доктор філософії” за спеціальністю „Фізика та астрономія”. Програма курсу орієнтована на сформованих спеціалістів, які вже знайомі з вищою математикою та фізикою в розмірі університетських курсів. Результати навчання полягають у отриманні знань про сучасні досягнення астрономії та фізики космосу і служать для загального розвитку та формування англомовної лексичноі та словникової бази, що необхідне для розуміння стану справ у астрономії.
Рекомендована та необхідна література
1. К.Э.Маррей Векторная астрометрия. К.: 1986. 2. Ю.Кудря, Позагалактична астрономія, К.: 2016. 3. Андрієвський С.М., Климишин І.А. Курс загальної астрономії. – Одеса.2007. – 480 с. 4. http://arxiv.org
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Загальний обсяг 150 год., у тому числі: лекцій – 10 год.; практичні заняття – 18 год.; консультації – 2 год.; самостійна робота - 120 год.
Методи та критерії оцінювання
Методи оцінювання: опитування в процесі занять, контрольні опитування у процесі, залік. Підсумкова оцінка виставляється на основі проміжних оцінок (40%) та заліку (60%).
Мова викладання
українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни