Професійна та корпоративна етика

Освітня програма: Фізика високих енергій

Структурний підрозділ: Фізичний факультет

Назва дисципліни
Професійна та корпоративна етика
Код дисципліни
ОК 2
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Знати основні методи дослідження нелінійних динамічних систем. Знати властивості автоколивальних систем та умови існування та виникнення автохвиль в нерівноважних системах. Знати роль стохастичних процесів на поведінку динамічних систем. Вміти досліджувати стійкість динамічних систем. Вміти застосовувати сучасні методи дослідження для розв’язання практичних задач в нелінійній фізиці. Набути навичок самостійного використання і вивчення літератури в нелінійній фізиці та синергетиці.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Знати основні принципи статистичної фізики, термодинаміки, класичної механіки та фізичної кінетики. 2. Вміти розв’язувати задачі з теорії диференціальних рівнянь в звичайних та частинних похідних, теорії стійкості динамічних систем, квантової механіки та класичної механіки. 3. Володіти навичками пошуку та опрацювання спеціалізованої літератури, розв’язку алгебраїчних і диференційних рівнянь, роботи з інтерактивними і мультимедійними засобами, взаємодії з колегами під час навчання.
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна «Професійна та корпоративна етика» належить до переліку дисциплін вибору ВНЗ та викладається у ІІ семестрі магістратури. Навчальна дисципліна послідовно розглядає особливості розвитку і становлення професійної та корпоративної етики їх необхідність в сучасних професійних практиках. Визначається предмет, завдання, теоретичні основи, методології, основні напрямки професійної етики. З’ясовуються особливості використання поглиблених знань правових та етичних норм при оцінці наслідків своєї діяльності, вироблення та розвитку практичних вмінь та навичок прийняття рішень з етичної поведінки спеціалістів в дилемних ситуаціях професійної діяльності, а також ознайомлення з кодексами професійної етики.
Рекомендована та необхідна література
Гьосле В. Практична філософія в сучасному світі. –К., 2003.-с.248 Етика. Естетика.: Навч.посібник / за наук. ред. Панченко В.І. – К.: «Центр учбової літератури», 2014 – Розділ 1 – С. 6-22. Ломачинська І.М., Рихліцька О.Д., Барна Н.В. Основи корпоративної культури.// Навч. посібник. -К.:2011.,- 480с. Прикладна етика. Навч.посібник / За наук.ред. Панченко В.І.. – К.: «Центр учбової літератури», 2012. – Розділ 1. – С.7-40. Професійна та корпоративна етика. Навч. посібник.-К.:ВПЦ «Київський університет», 2019.- 368 с. Йонас Х. Принцип відповідальності. Досвід етики для технологічної цивілізації– Айрис-пресс, 2004.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Методи викладання: лекції, самостійна робота, письмова контрольна робота, тести, самостійне дослідження, проектна робота, дискусії.
Методи та критерії оцінювання
Оцінювання семестрової роботи: 1. Доповнення та участь в дискусіях: 21 / 43 бали 2. Самостійна робота (есе-дослідження проф./корпор.цінностей): 5/ 12 балів 3. Самостійна робота (аналіз дилемної професійної ситуації (кейс)): 19 / 25 балів У разі відсутності на семінарському занятті студент має відпрацювати завдання на семінар в письмовій формі. Підсумкова контрольна робота в письмовій формі: 12 / 20 балів.
Мова викладання
українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни