Міжнародне економічне право

Освітня програма: Міжнародна економіка (бакалавр)

Структурний підрозділ: Економічний факультет

Назва дисципліни
Міжнародне економічне право
Код дисципліни
ОК 27
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
5 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
5
Результати навчання
ПРН1. Асоціювати себе як члена громадянського суспільства, наукової спільноти, визнавати верховенство права, зокрема у професійній діяльності, розуміти і вміти користуватися власними правами і свободами, виявляти повагу до прав і свобод інших осіб, зокрема, членів колективуПРН11. Вміти аналізувати процеси державного та ринкового регулювання соціально-економічних і трудових відносинПРН17. Виконувати міждисциплінарний аналіз соціально-економічних явищ і проблем в одній або декількох професійних сферах з врахуванням ризиків та можливих соціально-економічних наслідків.ПРН18. Використовувати нормативні та правові акти, що регламентують професійну діяльність.
Форма навчання
Дистанційне навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Знати основи правознавства та особливості правового регулювання суспільних відносин 2. Володіти елементарними навичками аналізу та синтезу, критичного мислення, опрацьовування значного масиву правового матеріалу з наданням власних висновків та пропозицій
Зміст навчальної дисципліни
предметом дисципліни «Міжнародне економічне право» є розкриття різних аспектів правового регулювання міжнародних економічних відносин в рамках міжнародного права. Умовно ці проблеми можуть бути розділені на теоретичні й ті, що відносяться до питань практичної реалізації в міжнародному праві. Розглядають питання державного регулювання міжнародного інвестування, а також теоретичних та практичних питань врегулювання економічних спорів. Вивчаються питання застосування заходів державного регулювання в сфері економічних відносин, огляд чинників економічного режиму, зокрема, системи норм в сфері права власності. Всі ці теми важливі, зокрема, з урахуванням поточних реформ у сфері державного регулювання економічних відносин.
Рекомендована та необхідна література
Міжнародне публічне право : підручник : у 2 т. / В.В. Мицик, М.В. Буроменський, М.М. Гнатовський та ін.; за ред. В.В. Мицика. 2-ге вид., змін. Харків : Право. Т. 2. Основні галузі. 2020. 624 с. С. 484-511 2. Herdegen M. Principles of International Economic Law. Oxford: Oxford University Press, 2016. 574 p. 3. Опришко В.Ф. Міжнародне економічне право і процес: моногр. Київ : Парламентське вид-во, 2014. 518 с. 4. Чубарєв В. Л. Міжнародне економічне право : підручник. Київ : Юрінком Інтер, 2009. 368 с. 5. Дахно І.I. Міжнародне економічне право : навч. посіб. 3-тє вид., перероб. і доповн. Київ : Центр учбової літератури, 2009. 304 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
лекція,семінарське заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Результати навчальної діяльності студентів оцінюються за 100-бальною шкалою. Оцінювання та перевірка знань здійснюється у формі роботи на семінарських заняттях; виконання самостійних робіт; написання студентами модульних контрольних робіт та складання іспиту. підсумкове оцінювання: здійснюється у формі іспиту Для студентів, які набрали сумарно критично-розрахунковий мінімум – 20 або менше балів, для допуску до складання іспиту обов’язково повинні написати тест підвищеної складності, який оцінюється до 20 балів. Рекомендований мінімум для допуску до іспиту – 22 бали. На іспит виносяться лекційні, семінарські питання, а також питання самостійної роботи.
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра міжнародного права
Навчально-науковий інститут міжнародних відносин