Вступ до фаху

Освітня програма: Природнича географія

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
Вступ до фаху
Код дисципліни
ВБ 2.01
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Р01. Знати, розуміти і вміти використовувати на практиці базові поняття з теорії географії, а також світоглядних наук. Р02. Знати і розуміти основні види географічної діяльності, їх поділ. Р04. Аналізувати географічний потенціал території. Р05. Збирати, обробляти та аналізувати інформацію в області географічних наук. Р09. Аналізувати склад і будову природних і соціосфер (у відповідності до професійного спрямування) на різних просторово-часових масштабах. Р012. Аналізувати природно-ресурсний та господарський потенціал території для потреб організації та розвитку геотуризму та природоохоронних заходів. Р013. Використовувати польові та лабораторні методи для аналізу морфології, генезису, віку та динаміки геотуристичних та природоохоронних об’єктів.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1) успішне опанування таких дисциплін як «Геологія», «Біогеографія», «Ґрунтознавство», «Гідрологія та океанологія». 2) володіння навичками набуття географічної інформації.
Зміст навчальної дисципліни
Дана дисципліна є вступом до складного багатогранного блоку професійно-практичної підготовки фахівців у галузі природоохоронної справи та геотуризму. Структура дисципліни передбачає вивчення питань становлення та розвитку природоохоронної справи та геотуризму, знайомство з природоохоронними уявленнями та тенденціями в Україні та Світі, геотуристичними школами України та Світу, усвідомлення необхідності використання можливостей природоохоронної справи у сучасному суспільстві. Поряд з теоретичним курсом у програмі передбачено практичні заняття, на яких студенти представляють доповіді та повідомлення з історії розвитку природоохоронної справи та геотуризму, сучасного стану у цих науково-практичних галузях, що сприяє розвитку понятійного апарату у професійній сфері, орієнтації у потоці професійної інформації, пошуку та відбору необхідної інформації тощо.
Рекомендована та необхідна література
1. Андронов В.А., Варивода Є.О., Тітенко Г.В. Заповідна справа: Навч. Посіб. – Х.: НЦУЗУ, 2013. 204 с. 2. Бортник С., Герасименко Н., Уімблдон В. Застосування класифікації геосайтів України у геотуристичній освіті. «Геотуризм: практика і досвід Матеріали ІІI міжнародної науково-практичної конференції (Львів, 26-28 квітня 2018 р.)» С. 211–213. [Електронний ресурс] URL: https://www.researchgate.net/profile/Bogdan_Ridush/publication/329075876.pdf. 3. Бортник С., Стецюк В. Методологічні засади розвитку природопізнавального туризму в Україні //Фізична географія та геоморфологія. 2019. Вип 93 (1). –с. 51 – 56. 4. Всеєвропейська стратегія збереження біологічного та ландшафтного різноманіття (переклад українською мовою). Київ: Авалон, 1998. 52 с. 5. Гринчишин Н.М. Природно-заповідна справа: навч. посіб. / Н.М. Гринчишин. –Львів: ЛДУБЖД, 2008. 224 с. 6. Давиденко В.М. Заповідна справа: навч. посіб. / В.М. Давиденко. – Миколаїв: Вид-во МФ НаУКМА, 2001. –140 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, практичні заняття
Методи та критерії оцінювання
Опитування у письмовій формі, перевірка практичних робіт, МКР, іспит
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Ольга Володимирівна Ковтонюк
Землезнавства та геоморфології
Географічний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Землезнавства та геоморфології
Географічний факультет