Реабілітаційні моделі допомоги у Західній Європі та США

Освітня програма: Соціальна реабілітація

Структурний підрозділ: Факультет психології

Назва дисципліни
Реабілітаційні моделі допомоги у Західній Європі та США
Код дисципліни
ОК 7.
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
ПР 2., ПР 3., ПР 6, ПР 8., ПР 10., ПР 11., ПР 13., ПР 15., ПР 16. Повний перелік результатів навчання за освітньою програмою подано у пункті «Профіль програми»
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати: історію становлення системи надання соціальних послуг та соціального забезпечення в практиці країн Західної Європи та США; специфіку координації форм та методів соціальної роботи з різними категоріями клієнтів в зарубіжному досвіді; специфіку системи підготовки фахівців соціальної сфери в закордонному досвіді. Вміти: аналізувати різні форми та методи соціальної роботи із зарубіжного досвіду та адаптувати релевантні до вітчизняних умов; застосовувати знання, отримані при вивченні курсу для практичної роботи та наукових досліджень; встановлювати доцільні стосунки з представниками іноземних державних та міжнародних громадських організацій та інституції, що є суб’єктами соціальної політики, які зайняті в процесі формування напрямів в галузі соціальної роботи; виявляти і оцінювати актуальні проблеми соціальної роботи на міжнародному рівні та сприяти їх вирішенню.
Зміст навчальної дисципліни
Метою дисципліни є представити системний і послідовний огляд сучасних форм та методів соціальної роботи, що застосовуються в країнах Західної Європи та США; представити ефективні моделі організації соціальної роботи в досвіді країн Західної Європи та США; ознайомити із релевантними технологіями соціальної роботи із різними категоріями клієнтів
Рекомендована та необхідна література
1.Кубіцький С.О. Технології соціально-педагогічної роботи в зарубіжних країнах: Навч.посіб. 3-те вид. доп. і перероб. К.: Міленіум, 2015. 300 с. 2.Семигіна Т. В. Міжнародна соціальна робота: глобальні пріоритети соціального розвитку і нове визначення соціальної роботи / Т. В. Семигіна // Вісник Академії праці і соціальних відносин Федерації профспілок України. 2015. № 1-2. С. 6-11. 4.Trevithick P. Social Work Skills: a Practice Handbook. Second Edition. NY: Open University Press, 2005. – 325 p. 5. Lovelock R., Lyons, K., Powel J. Reflecting on Social Work - Discipline and Profession. London: Routledge, 2017. 262 p.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, семінарське заняття, навчальне, творче репродуктивне завдання (презентація, доповідь, есе), проект
Методи та критерії оцінювання
Усні відповіді, практичні завдання, презентація, доповіді, есе, проект Максимальна кількість балів за семестр 80 балів. Форма проведення заліку усна відповідно до поданих проектів, презентацій, доповідей. Мінімальна кількість балів допуску до заліку 36 балів. Кількість балів набраних за семестр оголошується попередньо.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни