Моделювання та прогнозування в міжнародних відносинах

Освітня програма: Міжнародні комунікації (ОКР магістр)

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут міжнародних відносин

Назва дисципліни
Моделювання та прогнозування в міжнародних відносинах
Код дисципліни
ОК4
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
Застосовувати сучасні наукові підходи, методології та методики для дослідження проблем міжнародних відносин та зовнішньої політики. Формулювати задачі моделювання, створювати і досліджувати моделі об’єктів і процесів міжнародних відносин, зовнішньої політики, суспільних комунікацій та регіональних студій. Готувати аналітичні довідки, звіти та інші документи про стан міжнародних відносин, зовнішньої політики, суспільних комунікацій та регіональних студій. Розробляти та реалізовувати проекти прикладних досліджень міжнародних відносин, зовнішньої та світової політики. Планувати та здійснювати дослідження проблем міжнародних відносин, суспільних комунікацій та регіональних студій з використанням сучасних наукових методів, збирати та аналізувати необхідну інформацію, аргументувати висновки, презентувати результати.
Форма навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати: основи сучасних інформаційних систем і технологій, математичні основи інформаційних технологій, системні методи дослідження міжнародних відносин. Вміти: формулювати цілі та задачі дослідження, збирати необхідну інформацію про події в державі та в світі, визначати ключове повідомлення, цільову аудиторію. Володіти елементарними навичками: робота із комп'ютером, підготовка презентацій, грамотне письмо, формулювання та логічне викладення власної думки.
Зміст навчальної дисципліни
Тема 1. Моделювання та прогнозування в дослідженні міжнародних відносин. Тема 2. Комплексне аналітичне моделювання соціально-політичних та економічних процесів. Тема 3. «International Futures» глобальна інтегрована модель. прогнозування майбутнього.
Рекомендована та необхідна література
1. Бєлоусова Н.Б. Моделювання та прогнозування в міжнародних відносинах. Статистичні методи. Навч. пос. – К.: Вадекс, 2021. – 160 с. 2. International Futures (IFs) model // https://www.ifs.du.edu/ifs/frm_MainMenu.aspx 3. Jarol B. Manheim and Richard C. Rich, Empirical Political Analysis. Research Methods in Political Science, https://may.alleng.org/d/polit/pol051.htm 4. Політична наука: Методи досліджень. – Київ : ВЦ “Академія”, 2012. - 320 с. 5. Горбатенко В.П. Політичне прогнозування: теорія, методологія, практика. – Київ, 2006. – 395 с. 6. Макаренко Є. А., Рижков М. М. та ін. Зовнішня та безпекова політика США: аналітичні дослідження, К., 2016. - 456 с. 7. Бєлоусова Н.Б., Запорожець О.Ю. Російсько-український конфлікт: прогнози та сценарії // Вісник ЛНУ, 2015. - т.36. – С. 100-106.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, семінарське заняття, групові та індивідуальні роботи на семінарах, групові та індивідуальні презентації
Методи та критерії оцінювання
Оцінювання активності й участі в дискусіях, якість участі та відповіді під час групових презентацій, якість виконання письмових робіт, опитування на семінарах, презентація проєктів дослідження з обґрунтуванням методів.
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра міжнародної інформації
Навчально-науковий інститут міжнародних відносин