ДВС.2.01.03 3 Іонно-пучкові технології

Освітня програма: ВИСОКІ ТЕХНОЛОГІЇ (ХІМІЯ ТА НАНОМАТЕРІАЛИ)

Структурний підрозділ: Інститут високих технологій

Назва дисципліни
ДВС.2.01.03 3 Іонно-пучкові технології
Код дисципліни
ДВС.2.01.03
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Здатність будувати адекватні моделі хімічних явищ, досліджувати їх для отримання нових висновків та поглиблення розуміння природи, в тому числі з використанням методів молекулярного, математичного і комп’ютерного моделювання. Здатність організовувати, планувати та реалізовувати хімічний експеримент. Здатність інтерпретувати, об’єктивно оцінювати і презентувати результати свого дослідження. Здатність формулювати нові гіпотези та наукові задачі в галузі хімії, вибирати напрями та відповідні методи для їх розв’язання на основі розуміння сучасної проблематики досліджень в галузі хімії та беручи до уваги наявні ресурси. Здатність обирати оптимальні методи та методики дослідження. Володіння загальною методологією здійснення наукового дослідження.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Мати базові знання з загальної фізики та основ квантової та статистичної фізики. 2. Вміти застосовувати знання з загальної фізики, статистичної та квантової фізики до аналізу властивостей фізичних систем і структур. 3. Володіти елементарними навичками вищої математики.
Зміст навчальної дисципліни
В курсі вивчаються фізичні процеси отримання, транспортування, фокусування та взаємодії пучків прискорених іонів із різноманітними об'єктами, включаючи живі організми та клітини. Аналітична інформація, яка отримується за допомогою сучасних ядернофізичних методів, є базою для сучасних міждісціплінарних досліджень та технологій. В курсі детально розглядаються основні фізичні явища, які виникають при взаємодії іонізуючого випромінювання, в тому числі і прискорених іонів, з електронами та ядрами атомів досліджуваної речовини та їх практичне застосування у вирішенні прикладних задач.
Рекомендована та необхідна література
1. Alexander Wu Chao, Maury Tigner. Handbook of accelerator physics and engineering. Singapore: World Scientific, 1999 2. НРБУ-97.˚Норми˚радіаційної˚безпеки˚України http://zakon3.rada.gov.ua/rada/show/en/v0062282-97. 3. ДСП 6.177-2005-09-02. Основні санітарні правила радіаційної безпеки України 4. http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/z0552-05
Заплановані освітні заходи та методи викладання
лекції, практичні
Методи та критерії оцінювання
Студент може отримати максимально 60 балiв за виконання домашнiх робiт, самостiйних завдань, уснi вiдповiдi, тести, доповнення на практичних заняттях (по 20 балiв у кожному змiстовому модулi). Модульний контроль: 3 модульнi контрольнi роботи (МКР). Пiдсумковий семестровий контроль проводиться у формi iспиту (40 балiв). Екзаменацiйний бiлет включає 2 теоретичнi питання (по 15 балiв) та одну задачу (10 балів).
Мова викладання
українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Колєнов Сергій Олександрович
Кафедра квантової радіофізики
Інститут високих технологій

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра квантової радіофізики
Інститут високих технологій