ДВС.2.01.01 3 Молекулярна наноплазмоніка

Освітня програма: ВИСОКІ ТЕХНОЛОГІЇ (ХІМІЯ ТА НАНОМАТЕРІАЛИ)

Структурний підрозділ: Інститут високих технологій

Назва дисципліни
ДВС.2.01.01 3 Молекулярна наноплазмоніка
Код дисципліни
ДВС.2.01.01
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Здатність будувати адекватні моделі хімічних явищ, досліджувати їх для отримання нових висновків та поглиблення розуміння природи, в тому числі з використанням методів молекулярного, математичного і комп’ютерного моделювання. Здатність організовувати, планувати та реалізовувати хімічний експеримент. Здатність інтерпретувати, об’єктивно оцінювати і презентувати результати свого дослідження. Здатність формулювати нові гіпотези та наукові задачі в галузі хімії, вибирати напрями та відповідні методи для їх розв’язання на основі розуміння сучасної проблематики досліджень в галузі хімії та беручи до уваги наявні ресурси. Здатність обирати оптимальні методи та методики дослідження. Володіння загальною методологією здійснення наукового дослідження.
Форма навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Успішне опанування курсів “Основи вищої математики”, "Основи фізики"
Зміст навчальної дисципліни
ознайомлення студентів з основними плазмонними процесами та явищами у нанорозмірних металевих та напівпровідникових структурах та оволодіння ними знаннями методів дослідження та практичного використання фізичних явищ та ефектів у таких структурах. Курс „Наноплазмоніка” є дисципліною, що буде корисною для подальшого застосування методів прикладної фізики та, зокрема, плазмоніки до вдосконалення методів контролю та впливу на процеси у біохімічних об'єктах, включаючи живі клітини, віруси та біо-органічні молекули. Вивчення цієї дисципліни дасть змогу студентам засвоїти практичні навички вивчення складних фізичних процесів у реальних системах молекулярної наноплазмоніки.
Рекомендована та необхідна література
1. Дмитрук Н.Л., Литовченко В.Г., Стрижевский В.Л. Поверхностные поляритоны в полупроводниках и диэлектриках. – К.: Наукова думка, 1989. – 376 с. 2. Dmitruk N.L., Goncharenko A.V., Venger E.F. Optics of small particles and composite media. – K.: Naukova dumka, 2009. – 386p. 3. Климов В.В. Наноплазмоніка. – М.: ФИЗМАТЛИТ, 2009. – 480 с. 4. Ельяшевич М.А. Атомная и молекулярная спектроскопия. Изд. 2е. – М.: Эдиториал УРСС, 2001. – 896 с. 5. Volodymyr Chegel, Andrii Lopatynskyi. Molecular
Заплановані освітні заходи та методи викладання
лекції, практичні
Методи та критерії оцінювання
Студент може отримати максимально 60 балiв за виконання домашнiх робiт, самостiйних завдань, уснi вiдповiдi, тести, доповнення на практичних заняттях (по 30 балiв у кожному змiстовому модулi). Модульний контроль: 2 модульнi контрольнi роботи (МКР). Пiдсумковий семестровий контроль проводиться у формi iспиту (40 балiв). Екзаменацiйний бiлет включає 2 теоретичнi питання (по 20 балiв).
Мова викладання
українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Теоретичних основ високих технологій
Інститут високих технологій