ДВС.1.02.01 2 Наноматеріали та структури на їх основі

Освітня програма: ВИСОКІ ТЕХНОЛОГІЇ (ХІМІЯ ТА НАНОМАТЕРІАЛИ)

Структурний підрозділ: Інститут високих технологій

Назва дисципліни
ДВС.1.02.01 2 Наноматеріали та структури на їх основі
Код дисципліни
ДВС.1.02.01
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2018/2019
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
Здатність будувати адекватні моделі хімічних явищ, досліджувати їх для отримання нових висновків та поглиблення розуміння природи, в тому числі з використанням методів молекулярного, математичного і комп’ютерного моделювання. Здатність організовувати, планувати та реалізовувати хімічний експеримент. Здатність інтерпретувати, об’єктивно оцінювати і презентувати результати свого дослідження. Здатність формулювати нові гіпотези та наукові задачі в галузі хімії, вибирати напрями та відповідні методи для їх розв’язання на основі розуміння сучасної проблематики досліджень в галузі хімії та беручи до уваги наявні ресурси. Здатність обирати оптимальні методи та методики дослідження. Володіння загальною методологією здійснення наукового дослідження.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Дисципліна базується на циклі дисциплін професійної та практичної підготовки, зокрема таких як «Електрика та магнетизм», «Оптика», «Основи фізики твердого тіла», «Фізичні взаємодії в наносистемах», «Електрофізичні, хімічні та біологічні методи досліджень».
Зміст навчальної дисципліни
В курсі „Наноматеріали та структури на їх основі” детально розглядаються властивості наноматеріалів, фізичні процеси, що протікають під дією електричного поля в нанорозмірних структурах та фізика роботи напівпровідникових наноелектронних приладів. Основна увага направлена на (а) фізичні властивості наноматеріалів, основні відомості про наночастинки, нанокластери, наноструктури, (б) фізичні явища в наноструктурах, що протікають під дією освітлення і електричного поля (екранування електричного поля, електронний транспорт в тонких та надтонких напівпровідникових) та їх використання; (в) фізичні процеси в напівпровідникових наноелектронних приладах, що обумовлюють їх застосування в наноелектронних системах.
Рекомендована та необхідна література
1. Sze S.M., Ng Kwong K. Physics of semiconductor devices.- Wiley-Interscience, 2007 2. Sze S.M. Modern semiconductor device physics.- 1998 3. Benellmekki M., Elbe A. Nanostructured thin films. Fundamentals and applications.- Elsevier, 2019. 5. Zhuiykov S. Nanostructured semiconductors.- Elsevier, 2018. 6. Sze S.M. Modern semiconductor device physics.- Wiley-Interscience, 1998, 547 P. 7. Tiwari A., Uzum L. Advanced in functional materials.- Wiley,2015. 8. McGuire G.E. Characterization of Semiconductor materials.- Noyes Publications, 1989. 9. Evtukh, H. Hartnagel, O. Yilmazoglu, H. Mimura, D. Pavlidis. Vacuum Nanoelectronic Devices – Novel Electron Sources and Applications. John Wiley & Sons, Inc, 2015, 495 P. ISBN: 9781119037958 10. Готра З.Ю. та ін. Наноелектроніка. Львів-Ліга-Прес-2009, 342 С.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
лекції, лабораторні
Методи та критерії оцінювання
- семестрове оцінювання: 1. Модульна контрольна робота 1- 20 балів; 2. Модульна контрольна робота 2- 20 балів; 3. Модульна контрольна робота 3- 20 балів; - підсумкове оцінювання у формі екзамену. - максимальна кількість балів, які можуть бути отримані студентом під час іспиту - 40 балів по 100-бальній шкалі;
Мова викладання
українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Теоретичних основ високих технологій
Інститут високих технологій