ОК.22 1-2 Основи сучасної спектроскопії та мікроскопії

Освітня програма: ВИСОКІ ТЕХНОЛОГІЇ (ХІМІЯ ТА НАНОМАТЕРІАЛИ)

Структурний підрозділ: Інститут високих технологій

Назва дисципліни
ОК.22 1-2 Основи сучасної спектроскопії та мікроскопії
Код дисципліни
ОК.22
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
6
Результати навчання
Здатність будувати адекватні моделі хімічних явищ, досліджувати їх для отримання нових висновків та поглиблення розуміння природи, в тому числі з використанням методів молекулярного, математичного і комп’ютерного моделювання. Здатність організовувати, планувати та реалізовувати хімічний експеримент. Здатність інтерпретувати, об’єктивно оцінювати і презентувати результати свого дослідження. Здатність формулювати нові гіпотези та наукові задачі в галузі хімії, вибирати напрями та відповідні методи для їх розв’язання на основі розуміння сучасної проблематики досліджень в галузі хімії та беручи до уваги наявні ресурси. Здатність обирати оптимальні методи та методики дослідження. Володіння загальною методологією здійснення наукового дослідження.
Форма навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Студент повинен знати: Основи фізики, біології, загальної, неорганічної та органічної хімії, основи сучасних фізичних методів дослідження – ЯМР, ІЧ, електронної спектроскопії та мас-спектрометрії. Студент повинен вміти: Користуватися сучасними електронними Інтернет-ресурсами, що є у відкритому доступу, зокрема, довідковими даними, що стосуються фізичних методів дослідження хімічних сполук, інтерпретувати ЯМР, ІЧ, електронні спектри поглинання та мас-спектри.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна присвячена актуалізації знань з методів дослідження хімічних сполук, що базуються на фізичних явищах. Ці методи сьогодні є невід’ємною частиною сучасної науки. Вони широко використовуються для встановлення складу і будови хімічних сполук. Цьому сприяє поява нової сучасної апаратури і комп’ютерних методів обробки спектрів, що значно розширює можливості спектральних методів. Особлива увага приділяється подальшому вдосконаленню практичних навичок з інтерпретації експериментальних даних, та плануванню експериментальних досліджень виходячи з конкретних завдань. Протягом курсу будуть розв’язуватись складні практичні завдання з досліджень складу і будови хімічних сполук.
Рекомендована та необхідна література
2. Воловенко Ю.М., Комаров І.В., Туров О.В., Хиля В.П. Спектроскопія ядерного магнітного резонансу для хіміків. Видавництво Київського університету, Київ, 2017 р., 685 с. 3. Воловенко Ю.М., Комаров І.В., Туров О.В., Хиля В.П. Практикум зі спектроскопії ЯМР. Видавництво Київського університету, Київ, 2016 р., 335 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
лекції, практичні
Методи та критерії оцінювання
- семестрове оцінювання: 1. Модульна контрольна робота 1 – РН 1.– 20 балів/ 12 балів 2. Модульна контрольна робота 2 – РН 1.– 20 балів/ 12 балів 3. Практичні та семінари– РН 2., 3.– 12 балів/ 7 балів 4. Проміжне тестування РН 4. – 8 балів/ 5 балів - підсумкове оцінювання: у формі іспиту - 40 балів.
Мова викладання
українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Іщенко Олександр Олександрович
Супрамолекулярної хімії
Інститут високих технологій

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Супрамолекулярної хімії
Інститут високих технологій