ОК.18 1 Елементоорганічна хімія

Освітня програма: ВИСОКІ ТЕХНОЛОГІЇ (ХІМІЯ ТА НАНОМАТЕРІАЛИ)

Структурний підрозділ: Інститут високих технологій

Назва дисципліни
ОК.18 1 Елементоорганічна хімія
Код дисципліни
ОК.18
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
Здатність будувати адекватні моделі хімічних явищ, досліджувати їх для отримання нових висновків та поглиблення розуміння природи, в тому числі з використанням методів молекулярного, математичного і комп’ютерного моделювання. Здатність організовувати, планувати та реалізовувати хімічний експеримент. Здатність інтерпретувати, об’єктивно оцінювати і презентувати результати свого дослідження. Здатність формулювати нові гіпотези та наукові задачі в галузі хімії, вибирати напрями та відповідні методи для їх розв’язання на основі розуміння сучасної проблематики досліджень в галузі хімії та беручи до уваги наявні ресурси. Здатність обирати оптимальні методи та методики дослідження. Володіння загальною методологією здійснення наукового дослідження.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Студент повинен знати: фундаментальні основи загальної, неорганічної та органічної хімії, біохімії, молекулярної біології, фізичної хімії та супрамолекулярної хімії, а також основ фізичних методів дослідження. Студент повинен вміти: Користуватися сучасними електронними базами даних в галузі хімії і біології, іншими Інтернет-ресурсами.
Зміст навчальної дисципліни
Ця дисципліна обмежується розглядом лише похідних ЕОС з елементами основних груп (Sблок, групи 1 та 2; та p-блок, групи 13-15) та частково групи 11 та 12, що є найбільш поширеними в сучасній синтетичній хімії. Курс поділяється на розділи. У першому розділі після викладення історії виникнення напряму та його впливу на теорію хімічної будови молекулярних систем основна увага приділяється теоретичним засадам природи хімічних зв'язків у ЕОС та теоретичним основам стереохімії ЕОС. Також у цьому блоці дається узагальнена інформація щодо використання ЕОС у промисловості, техніці та побуті. У другому розділі систематично розглядаються методи синтезу, властивості та застосування у синтетичній хімії ЕОС: 1 група: Li; 2 група: Mg: 11 група: Cu; 12 група: Zn, Cd; 13 група: B; 14 група: Si, Sn; 15 група: P.
Рекомендована та необхідна література
[1] Elschenbroich, Сh. Organometallics / Сh. Elschenbroich. – Wiley-VCH, 2006. – 804 p.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
лекції, практичні
Методи та критерії оцінювання
- семестрове оцінювання: 1. Модульна контрольна робота 1 – РН 2. – 12 балів 2. Модульна контрольна робота 2 – РН 2. – 12 балів 3. Модульна контрольна робота 3 – РН 2. – 12 балів 4. Підсумкова контрольна робота – РН 1. – 12 балів 5. Практичний звіт – РН 3. – 6 балів 6. Домашня контрольна робота. – РН 4. – 6 балів - підсумкове оцінювання: у формі іспиту Формою проведення іспиту є тестова контрольна робот та співбесіда на основі неї. Результатами навчання, які оцінюються в тестовій контрольній роботі, є РН 1. Максимальна кількість балів, які можуть бути отримані студентом, становить 40 балів.
Мова викладання
українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Рябухін Сергій Вікторович
Супрамолекулярної хімії
Інститут високих технологій

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Супрамолекулярної хімії
Інститут високих технологій